فوتی‌های موج پنجم کرونا در چهارمحال و بختیاری رکورد شکست

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با فوت ۱۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس در موج پنجم کرونا در استان به ثبت رسید.

مجید شیرانی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر چه افزایش موارد فوتی ناشی از کرونا در استان در موج پنجم با تاخیر شروع شد اما طی ۲ هفته اخیر تعداد این موارد در استان رشد قابل توجهی کرد و میزان فوتی‌ها ۲ رقمی شده است که طی شبانه‌روز اخیر این میزان به بالاترین حد خود رسید.

وی ادامه داد: موج پنجم کرونا در این استان طولانی شده است و این موج به هر میزان طولانی شود به همان اندازه نیز تعداد فوتی‌ها افزایش پیدا می‌کند به طوری که در حال حاضر ۶۷ بیمار کرونایی بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری است.

شیرانی در ادامه از مراجعه یک هزار و ۷۹۲ بیمار مشکوک به علائم بالینی کرونا به مراکز بهداشتی استان در شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۷۳ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند که آزمایش ۸۱ مورد تاکنون مثبت قطعی اعلام شده است و ۵۲۷ بیمار نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه روند واکسیناسیون در استان در حال انجام است و جمعیت دریافت‌کننده واکسن در استان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، خاطرنشان کرد: اگرچه طرح واکسیناسیون تا حدی از مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان کاسته است اما مهمترین اصل در شکستن موج پنجم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

شیرانی افزود: همچنان در اوج موج پنجم کرونا قرار داریم و با وجود ثباتی که در تعداد بیماران سرپایی وجود دارد اما تعداد بستری‌ها همچنان در حال افزایش است و مدت ماندگاری در این وضعیت نامشخص است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲ شهریور) ۱۸۵ هزار و ۷۵۷ مورد تست مولکولی تشخیص کرونا در چهارمحال و بختیاری انجام شده است که بر اساس آن ۶۷ هزار و ۱۹۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

طرفیت تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha