کاهش مراجعان سرپایی بیماری کرونا در ۳ روز اخیر 
عکس آرشیوی است

تهران - ایرنا - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در ۳ روز اخیر آمار مراجعان سرپایی روبه کاهش است که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

دکتر علیرضا زالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: در هفته گذشته استفاده کنندگان از  مجموعه بخش های مراقبتی سرپایی به عدد هشت هزار نفر رسیده بود که دیروز این  عدد به ۶ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود در روزهای آینده هم شاهد تقلیل آمار سایر شاخص ها در حوزه بیماری کرونا باشیم .
زالی افزود: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در تهران ۹ هزار و ۷۱۰ بیمار است که از این تعداد ۲ هزار  و ۵۲۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران بستری جدید در تهران ۲ هزار و ۹۰ بیمار بود که از این تعداد ۲۴۳ نفر آنان در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری شدند.
وی به مردم توصیه کرد همچنان توصیه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و حضور نیافتن در تجمعات را به شدت رعایت کنند.
زالی بیان داشت: هرچند روند تزریق واکسن کرونا در تهران افزایش یافته اما این موضوع نباید سبب ساده انگاری مردم شود و آنان توصیه های بهداشتی را رعایت نکنند.
وی ادامه داد: سویه دلتا با شدت بیشتری به دیگران انتقال می یابد و به همین دلیل باید توصیه های بهداشتی را همچنان به دقت رعایت کنیم.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha