معابر ۲۴ روستای استان سمنان به مناسبت هفته دولت اصلاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: طرح بهسازی و اصلاح معابر روستایی در ٢۴ روستای استان سمنان با اعتبار ۵٧ میلیارد و ٣٨٢ میلیون ریال به مناسبت هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.

علیرضا فلاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: اعتبار مورد نیاز این طرح از اعتبار ملی و استانی و اجرای طرح‌های مشارکتی با دهیاری‌ها تامین می‌شود.

وی افزود: احداث پل و آسفالت در روستای کلاته ملا شهرستان دامغان با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال، احداث پارک شامل جدول‌گذاری و پیاده رو سازی در روستای امروان با اعتبار ٢ میلیون ریال، اجرای دیوار حائل سنگی در روستای صح با اعتبار یک هزار میلیون ریال، جدول‌گذاری روستای قلعه پایین برم با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، اجرای آسفالت در روستای حداده با اعتبار  ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال، در روستای آهوانو با اعتبار  ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در روستای عبدالله‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال، اجرای خیابان سازی و آسفالت در روستای بها آباد با اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از طرح‌های قابل اجرا در شهرستان دامغان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: اجرای سنگ‌فرش در روستای افتر با اعتبار یک میلیارد و ۳۳۹ میلیون ریال، روستای اروانه با اعتبار ۹۵۰ میلیون ریال، روستای ایج با اعتبار یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال و اجرای آسفالت در روستای مومن آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۹ میلیون ریال از طرح‌های شهرستان سرخه به مناسبت هفته دولت است.

فلاحی بیان کرد: اجرای سنگ‌فرش در روستای جام با اعتبار یک هزار میلیون ریال و اجرای آسفالت در روستای علاء با اعتبار ٢ میلیارد و ۲۰۴ میلیون ریال نیز از طرح‌های شهرستان سمنان است.

وی افزود: در شهرستان شاهرود نیز اجرای آسفالت در روستای دهملا با اعتبار ۴ میلیارد و ۹۴ میلیون ریال، در روستای دستجرد با اعتبار ۲ هزار میلیون ریال و در روستای قلعه آقا عبدالله با اعتبار ۶ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال به مناسبت هفته دولت انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: اجرای آسفالت در روستای فولادمحله شهرستان مهدیشهر نیز با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال انجام می‌شود.

فلاحی ادامه داد: اجرای آسفالت در روستای جودانه با اعتبار سه میلیارد و ۱۰ میلیون ریال، در روستای کلاته اسد با اعتبار ٢ میلیارد و ۸۵۳ میلیون ریال و در روستای نام نیک با اعتبار  ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال و همچنین چاجرای پل بتنی در روستای ابراهیم آباد علیا با اعتبار سه میلیون ریال از طرح‌های قابل بهره‌برداری هفته دولت در شهرستان میامی است.

وی افزود: اجرای آسفالت در روستای کردوان شهرستان گرمسار با اعتبار ۲ هزار میلیون ریال و روستای داورآباد شهرستان آرادان با اعتبار سه میلیارد و ۸۰ میلیون ریال نیز در این هفته انجام می‌شود.

۶۴ واحد اقدام ملی مسکن در شهرستان سمنان کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با اشاره به طرح‌های کلنگ زنی هفته دولت بیان کرد: احداث ۶۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان سمنان با اعتبار ۳۴۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال در این هفته کلنگ‌زنی می‌شود.

فلاحی بیان کرد: طرح‌های اقدام ملی مسکن در شهرستان سمنان شامل طرح صنعتی ساز یک با ۳۲ واحد مسکونی، صنعتی ساز ۲  با ۱۶ واحد مسکونی و مصلی با ۱۶ واحد مسکونی می‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود این طرح‌ها تا شهریور ۱۴۰۲ به اتمام برسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: عملیات اجرایی ٣٠۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان های سمنان و شاهرود شامل طرح اسحاق نبی یک با ٧٢ واحد مسکونی، طرح اسحاق نبی ٢ با ۴٠ واحد مسکونی، طرح فدک شاهرود با ٩۶ واحد مسکونی،
و طرح کوثر شاهرود با ٩۶ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان در حال انجام است.

هفته دولت امسال ۴٠١ طرح با یکهزار و ۶٩٠ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

طرح های افتتاحی هفته دولت در استان سمنان ٣١٧ طرح با هزینه‌کرد یکهزار و ٢٨۵ میلیارد تومان است که شامل ٣۴ طرح سرمایه‌گذاری اقتصادی با ٨٨١ میلیارد تومان و ٢٨٣ طرح عمرانی با ۴٠۴ میلیارد تومان می‌شود.

هفته دولت امسال در استان سمنان ٨۴ طرح با ۴٠۵ میلیارد تومان اعتبار نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

استان سمنان بالغ بر ۴۰۰ روستا دارد که بیشترین روستا در شهرستان شاهرود و کمترین روستا در شهرستان سرخه قرار دارد.

مرکز استان سمنان حدود ۱۴ روستا دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha