امیرآبادی‌فراهانی:ادعای برخی نمایندگان مصداق اختلاف‌افکنی میان قوا است

تهران- ایرنا- نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادعای خط‌دهی هیات رییسه برای چگونگی رای اعتماد به وزیران پیشنهادی را مصداق اختلاف افکنی میان قوا دانست و گفت: دود این اختلاف‌افکنی به چشم مردم می‌رود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «احمدامیرآبادی فراهانی» در جلسه عصر سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ادعای «محمود احمدی بیغش» نماینده مردم شازند مبنی بر اینکه هیات رییسه برای چگونگی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به نمایندگان خط می‌دهد،  در تذکری بر اساس ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس، گفت: نمایندگان در حال بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی هستند و همکاران حق دارند براساس قسم یاد شده نظرات خود را نسبت به وزرای پیشنهادی اعلام کنند. پس این بی‌انصافی است که نسبت سوء به رییس یا نمایندگان داده شود که طراحی صورت گرفته تا یک یا چند وزیر رای نیاورند.

نماینده مردم قم در مجلس یازدهم، ادامه داد: جلسات زیادی بعد از پایان جلسات رسمی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود تا نمایندگان به حجت شرعی خود برسند. اما اینکه فردی مدعی شود که رییس قوه مقننه در پی این است که  ۲، سه یا چهار وزیر پیشنهادی رای نیاورد، مصداق اختلاف‌افکنی بین دو قوه است و دود این اختلاف‌افکنی به چشم مردم می‌رود و به معنای آدرس غلط دادن است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مجلس این است که هرچه سریع‌تر رای اعتماد به وزرا داده شود، عنوان کرد: این کار در حال انجام است ولی نمایندگان در این شرایط عروسک خیمه‌شب بازی نیستند که هر چیزی گفته شود آن را گوش کرده و اجرا کنند و در حقیقت چنین  سخنانی توهین به نمایندگان است.

امیرآبادی با اشاره به جلسه رییس مجلس با روسای کمیسیون‌ها که روز گذشته برگزار شد، تصریح کرد: دوشنبه هر هفته رییس مجلس جلساتی را با روسای فراکسیون‌ها بگزار می کند. البته سخنان بنده به معنای دفاع از رییس مجلس نیست بلکه از جایگاه رییس مجلس دفاع می کنم. 

نماینده مردم قم با بیان اینکه دادن چنین پیام‌هایی به دولت سبب اختلاف افکنی بین قوا می‌شود، گفت: نهایت چنین اخباری اجحاف در حق مردم است و ما این موضوع را محکوم می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تریبون مجلس امانت در دست  نمایندگان است، ادامه داد:  برای تحکیم نظام، صحبت‌هایی در راستای وحدت قوا است مطرح کنید نه اینکه مطالبی بگویید که سبب اختلاف افکنی شود.

امیرآبادی در توصیه به «محمود احمدی بیغش» نیز خاطرنشان کرد: آقای احمدی بیغش نیز باید در صحبت‌های خود مسائل امنیتی ملی، وحدت و انسجام ملی را در نظر بگیرد. ولی وی  چندبار در مجلس  صحبت‌هایی را بیان کرد که نمایندگان را آزرده خاطر نمود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha