کمیسیون فرهنگی مجلس با برنامه‌های «اسماعیلی» موافقت کرد

تهران- ایرنا- کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی صلاحیت و برنامه‌های محمد مهدی اسماعیلی گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، گزارش کمیسیون متبوع خود را در مورد بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت کرد.

نصیرایی گفت: اولویت‌های کمیسیون فرهنگی در ارزیابی روند صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد موضوعاتی چون ارزیابی رابطه تحصیلات و تخصص تجربی و میدانی وزیر پیشنهادی، تخصص میدانی، نگاه تحول‌خواه و انقلابی در حوزه وزارتی و میزان اطلاع وزیر پیشنهادی از اسناد بالادستی و توجه به منافع ملی و گام دوم انقلاب، شناخت کافی از آسیب‌های موجود و ارائه راهکارهای لازم در حوزه وزارتی بود.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی درباره مدارک تحصیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مورد مدرک تحصیلی محمد مهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری استعلام گردید و این وزارتخانه فارغ التحصیلی ایشان در مقطع دکتری رشته علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را تایید کرده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی درمورد شرح تعهدات شفاهی وزیر پیشنهادی در کمیسیون متبوع خود بیان کرد: تاکید بر توسعه دیپلماسی فرهنگی، مشکلات موجود و تغییرات ساختاری در این سازمان، رشد روز افزون نیاز کشور به فیلم و سریال‌های خانواده محور، برنامه‌های توسعه‌ای با توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی، تقویت و توسعه هنر در زمینه‌های فیلم تئاتر موسیقی و برگزاری جشنواره‌های ملی و منطقه ای، بررسی شرایط و تأمین نیازهای اقتصادی و اقتضائات هنری جامعه هنری کشور در رشته‌های مختلف برای اقدامات فوری و ضروری، اقدام در جهت تقویت فرهنگ ایرانی  به منظور هویت بخشی به سبک زندگی ایرانی اسلامی، ایجاد تمهیدات لازم و ضروری برای تامین نیازهای کارآمد در حوزه‌های فرهنگی ، اقدامات جدی برای حل مشکلات عدیده چاپ و نشر از موضوعاتی بود که در کمیسیون بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی گفت: در برنامه‌ ارائه شده وزیر پیشنهادی آسیب‌شناسی دقیق و تامین‌های اولویت‌های فرهنگی در حوزه‌های هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر و تلاش برای حل مشکلات آنها مطرح شده است.

نماینده طبس در مورد تطبیق برنامه های وزیر پیشنهادی با اسناد بالا دستی گفت: بررسی کمیسیون نشان می‌دهد که که ۵۶ درصد از برنامه‌ها با اسناد بالا دستی تطابق دارد  و ۳۳ درصد همسو بوده است و مغایرتی با اسناد بالادستی یافت نشده است.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی درباره نتیجه بررسی‌های کمیسیون از سوابق محمد مهدی اسماعیلی گفت: با توجه به تطبیق برنامه‌های ارائه شده با اسناد بالا دستی اعضای کمیسیون فرهنگی با اکثریت آرا صلاحیت ایشان را برای تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأیید کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha