بیانیه وزارت خارجه پاکستان درباره سفر قریشی به۴کشورمنطقه از جمله ایران

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» وزیرامورخارجه این کشور با دستور کار رایزنی درباره وضعیت افغانستان و افزایش روابط دوجانبه امروز (سه‌شنبه) عازم سفر به چهار کشور منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان، قریشی قرار است از امروز ۲۴ اوت لغایت ۲۶ اوت (چهارم شهریور) سفرهای رسمی به تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

در بیانیه مذکور آمده است: در طول بازدید وزیرامورخارجه پاکستان از این کشورها، وی دیدارهای بلندپایه برای تبادل نظر درباره وضعیت افغانستان و افزایش روابط دوجانبه با هر یک از این کشورها خواهد داشت.

قریشی در دیدار با مقام‌های عالی رتبه کشورهای میزبان، دیدگاه پاکستان را درباره آخرین تحولات افغانستان تشریح خواهد کرد. به اعتقاد اسلام‌آباد، کشورهای همسایه دارای سهم حیاتی در صلح، امنیت و ثبات افغانستان و منطقه هستند.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: هماهنگی نزدیک میان همسایگان برای حل چالش‌های مشترک و پیشرفت اهداف مشترک صلح، امنیت، ثبات و ارتباطات منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت است.

شاه محمود قریشی همچنین در بُعد تعاملات دوجانبه، به منظور تقویت روابط و همکاری‌های نزدیک، خواستار ادامه همکاری‌های چند جانبه خود با این شرکا خواهد شد.

مرکز دیپلماسی دولت اسلام‌آباد اعلام کرد: سفرهای منطقه‌ای قریشی به ترویج یک رویکرد هماهنگ منطقه‌ای و همچنین تقویت مشارکت پاکستان با آسیای غرب و میانه کمک می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دیروز اعلام کرد که وزیر خارجه پاکستان پنجشنبه به تهران می‌آید.

خطیب‌زاده در پاسخ به سوالی درباره اهداف سفر قریشی به ایران خاطرنشان کرد: این سفر به درخواست وزیر امور خارجه پاکستان انجام می‌شود و موضوع اصلی سفر مسائل دوجانبه و مسائل افغانستان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha