اثر عکاس کیش برگزیده مسابقه بین المللی HIPA۲۰۲۱ امارات شد

کیش - ایرنا - اثر حسین تهوری عکاس جزیره کیش به همراه سه هنرمند دیگر ایرانی در بخش انسانیت مسابقه بین المللی HIPA۲۰۲۱ امارات متحده عربی به عنوان برگزیده انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، برگزیدگان بخش انسانیت شامل حسین تهوری، فواد اشتری، احمد بلباسی، هادی دهقان‌پور هستند که در میان برگزیدگان این رقابت آثارشان در کتاب فصل دهم این مسابقه عکاسی منتشر شده است.

مسابقه عکاسی HIPA رقابتی بین‌المللی در امارات متحده عربی است که هر ساله با یک موضوع مشخص، برگزار می‌شود.

دهمین دوره این رقابت با موضوع انسانیت در بخش‌های انسانیت، عمومی (سیاه‌وسفید و رنگی)، پرتفلیو، معماری و بخش‌ ویژه برگزار شد و عکاسان برگزیده در هر یک از این بخش ها معرفی شدند.

این رقابت با مجموع جوایز ۴۵۰ هزار دلار یکی از گران‌بهاترین جوایز عکاسی در میان رقابت‌های بین‌المللی عکاسی محسوب می‌شود و از نکات قابل توجه در این رقابت تعداد شرکت‌کنندگان ایرانی در آن است.

از میان ۱۴۵ کشور شرکت‌کننده در این رقابت، ایران پس از هند و چین، بیشترین تعداد شرکت‌کننده را دارد و در نهایت، جایزه بزرگ HIPA به‌ارزش ۱۲۰ هزار دلار به تک‌عکسی از عکاس برزیلی Ary Bassous تعلق گرفت که یک پزشک شاغل در خط مقدم کووید۱۹ را نشان می‌دهد.

برگزیدگان ایرانی بخش معماری نیز شامل فواد اشتری، کیوان جعفری، امیر خواجویی، داوود شیخ‌الاسلامی، برنا میراحمدیان، حسین یونسی و برگزیدگان ایرانی بخش پرتفلیو ( داستان‌گویی) شامل عنایت اسدی، مریم سعیدپور، کریم متقی بودند.

 برگزیدگان بخش عمومی: (سیاه وسفید) نیز شامل فرشید اشکر، حمید محمد حسین‌زاده هاشمی (برنده مدال شایسته)، محسن کابلی (برنده مدال شایسته)، محدثه غلامی، محمدرضا معصومی و برگزیدگان بخش عمومی (رنگی) نیز مهران چراغچی بازار، آریا عارف هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha