اقدام مهاجران غیرقانونی پاکستان برای ورود به ایران ۳ کشته برجای گذاشت

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان اعلام کردند: سه تبعه این کشور که توسط قاچاقچیان انسان برای ورود به ایران، به مناطق دور افتاده منتقل شده بودند در اثر سرگردانی و تشنگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی روز سه‌شنبه گزارش دادند که تلاش مهاجران غیرقانونی برای ورود به ایران به قیمت جان آنان تمام شد. درحالی که قاچاقچیان انسان قربانیان را به ازای دریافت چندصد هزار روپیه به نزدیک مرز با ایران منتقل کردند اما در پایان آنان را در نقطه‌ای کور رها کردند.

پایگاه خبری «داون» در این خصوص نوشت: ۳ نفر از افرادی که درصدد ورود غیرقانونی به داخل ایران بودند، قبل از رسیدن به نقطه مرزی به دلیل سرگردانی در بیابان و از بی‌آبی جان باختند درحالی که ۴ نفر دیگر از مرگ نجات پیدا کردند.

منابع خبری پاکستان همواره به صورت هفته‌ای و چندین بار در ماه اعلام می‌کنند که نیروهای مرزبانی ایران موظف هستند مهاجران غیرقانونی پاکستانی را دستگیر کرده و آن‌ها را تحویل مسئولان مرزی پاکستان در گذرگاه مرزی میرجاوه -تفتان دهند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت‌های غیرقانونی از مسیرهای خطرناک و با وسیله‌هایی غیرایمن سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند.

همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می‌کنند به طور غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای مرزبان ایران دستگیر و به کشورشان بازگردانده می‌شوند.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می‌کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبانی و پلیس می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha