۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84447476
۰ نفر

برچسب‌ها

اوکراین ربوده شدن هواپیمای این کشور در افغانستان را تکذیب کرد

مسکو - ایرنا - «اولگ نیکولنکو» سخنگوی وزارت خارجه اوکراین خبر ربوده شدن هواپیمای این کشور در افغانستان را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا از ریانووستی، سخنگوی وزارت خارجه اوکراین روز سه شنبه در بیانیه ای خبر ربوده شدن هواپیمای این کشور در افغانستان را تکذیب کرد و گفت هواپیما بطور امن به اوکراین بازگشت.

 خبرگزاری تاس ساعاتی پیش به نقل از معاون وزیر خارجه اوکراین از ربوده شدن یک هواپیمای این کشور در افغانستان خبر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، یوگنی ینین معاون وزیر خارجه اوکراین روز سه شنبه گفت که هواپیمای این کشور که برای انتقال اتباع اوکراینی به کابل اعزام شده بود ربوده شده است . 

 سخنگوی وزارت خارجه اوکراین گفت: هیچ هواپیمای اوکراینی در کابل ربوده نشده است. اطلاعات در مورد ربوده شدن هواپیمای اوکراینی که برخی رسانه ها منتشر کردند با واقعیت مطابقت نمی کند. 

به گفته وی، همه هواپیماهایی که اوکراین برای تخلیه اتباع این کشور از افغانستان به کابل اعزام کرده به طور امن به کشور بازگشتند. 

نیکولنکو گفت: در مجموع با سه پرواز ۲۵۶ تبعه اوکراینی از افغانستان تخلیه شدند. 

سخنگوی وزارت خارجه اوکراین گفت که ینین معاون وزیر خارجه اوکراین به سطح بی سابقه دشواری که دیپلماتهای اوکراینی در تخلیه اتباع این کشور از افغانستان مواجه شدند، اشاره کرد. 

 وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که وضعیت فرودگاه کابل نزدیک به هرج و مرج است.  

معاون وزیر خارجه اوکراین پیشتر گفته بود که تلاش ها برای انتقال اتباع اوکراینی از افغانستان نیز موفق نبود زیرا اتباع این کشور نتوانستند وارد فرودگاه کابل شوند.

به گفته ینین، افرادی که هواپیمای اوکراینی را در افغانستان ربودند مسلح بودند.

ینین خاطرنشان کرد که در یک هفته اخیر تمام دستگاه دیپلماتیک اوکراین و در راس آن دیمیتری کولیبا وزیر خارجه برای حل مسائل دیپلماتیک به منظور انتقال اتباع اوکراینی از افغانستان تلاش می کرد.

به گزارش تاس، روز یکشنبه گذشته یک فروند هواپیمای ترابری نظامی اوکراین با ۸۳ سرنشین ازجمله ۳۱ تبعه اوکراینی از کابل به کی یف پایتخت اوکراین پرواز کرد و ۱۲ نفر از مسافران این هواپیما نظامیان اوکراینی بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha