فرماندار: ۴۵ طرح عمرانی هفته دولت در دامغان بهره‌برداری می‌شود

سمنان-ایرنا- فرماندار دامغان گفت: ۴۵ طرح عمرانی هفته دولت امسال به همت ۱۶ دستگاه اجرایی با صرف اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال در دامغان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، مهدی بندرآبادی روز سه شنبه در سالن جلسات شهید سلیمانی فرمانداری دامغان گفت : ۴۵ طرح دستگاه‌های اجرایی با ۵۵۰ میلیارد ریال و سه طرح بخش خصوصی با ۲۵۹ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۱۴ طرح با ۱۲۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: از ۴۵ طرح هفته دولت، شرکت توزیع نیروی برق دارای ۶ طرح، آب و فاضلاب هشت طرح، منابع طبیعی و آبخیزداری ۲ طرح، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یک طرح، جهاد کشاورزی پنج طرح، شهرداری کلاته یک طرح و شهرداری امیریه یک طرح دارند.

بندرآبادی در ادامه از بهره‌برداری چهار طرح دانشگاه علوم پزشکی  استان سمنان در دامغان خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال چهار طرح بهداشت و درمان شهرستان با اعتبار ۲۵۳ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود که مهم ترین طرح این هفته، بزرگترین و مجهزترین مرکز دیالیز استان سمنان است که با ۱۶ تخت و اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال در کلینیک رضایی دامغان بهره‌برداری می‌شود . 

وی ادامه داد: در هفته دولت امسال، یک طرح اوقاف و امور خیریه، یک طرح اداره تبلیغات اسلامی، هشت طرح بنیاد مسکن، یک طرح کتابخانه‌ها، ۲ طرح برق منطقه ای، ۲ طرح امور آب و یک طرح متعلق به شرکت گاز است.

بندرآبادی تصریح کرد: ۳۵ طرح با صرف ۲۶۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در ۲۱ دهیاری شهرستان دامغان افتتاح می‌شود.

وی افزود: در کنار افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های هفته دولت، عملیات اجرایی ۱۴ طرح با ۱۲۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از پنج دستگاه اجرایی آغاز می‌شود.

بندرآبادی اظهار داشت: سه طرح بخش خصوصی شهرستان شامل ۲ طرح جهاد کشاورزی و یک طرح صنعت، معدن و تجارت با ۲۵۹ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود که برای این طرح ها ۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

فرماندار دامغان بیان کرد: هفته دولت فرصتی طلایی برای بیان عملکردهای دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است تا مردم بدانند در شرایط سخت اقتصادی، همچنان دولت با اقدامات خود در جهت رفع مشکلات و محرومیت زدایی در تلاش است.

به گزارش ایرنا، دوم تا هشتم شهریور، به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت رجایی و باهنر، هفته دولت نامگذاری شده است.

هفته دولت امسال ۴٠١ طرح با یکهزار و ۶٩٠ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

طرح های افتتاحی هفته دولت در استان سمنان ٣١٧ طرح با هزینه‌کرد یکهزار و ٢٨۵ میلیارد تومان است که شامل ٣۴ طرح سرمایه‌گذاری اقتصادی با ٨٨١ میلیارد تومان و ٢٨٣ طرح عمرانی با ۴٠۴ میلیارد تومان می‌شود.

هفته دولت امسال در استان سمنان ٨۴ طرح با ۴٠۵ میلیارد تومان اعتبار نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha