عکس پروفایلی که دردسرساز شد

تهران - ایرنا - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع اخاذی و تهدید در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهار داشت : خانم جوانی ضمن مراجعه به پلیس فتا پایتخت مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی با ارسال تصاویر وی اقدام به تهدید و اخاذی از او می کند.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود عنوان داشت مدتی قبل در یکی از شبکه های اجتماعی عکس های خودم را بعنوان عکس پروفایل انتخاب کردم و تنها چند روز بعد شماره ای ناشناس عکسم را که ویرایش کرده بود و شماره تماسم را نیز در کنار تصویرم گذاشته بود برایم فرستاد و تهدید کرد اگر به او پول ندهم و به خواسته های غیراخلاقی اش تن ندهم آبروی من را می برد و تصاویرم را پخش می کند.

معظمی گودرزی افزود: کارشناسان متخصص پلیس فتا پایتخت اقدامات خود را آغاز کردند و پس از بررسی همه جوانب پرونده و بهره گیری از روش های علمی و تخصصی سایبری موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت توضیح داد: کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی ضمن به دست آوردن اطلاعات هویتی متهم پس از تشریفات قضایی مجرم را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل کردند.

معظمی گودرزی بیان داشت: متهم پس از حضور در پلیس فتا تهران بزرگ هرگونه جرمی را رد می کرد اما پس از روبه رویی با شاکی لب به اعتراف گشود و اظهار داشت صرفا با انگیزه ارتباط با شاکی و کسب مال دست به این اقدام زدم و از عمل خود پشیمان هستم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: هرگونه توهین، تهدید و انتشار اطلاعات خصوصی دیگران از جمله تصاویر شخصی در فضای مجازی جرم است و با مرتکبان این جرائم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی طبق قانون برخورد خواهد شد، همچنین شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با ۱۱۰ یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha