افتتاح ۲۱ طرح صنعتی استان سمنان برای یکهزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: افتتاح ۲۱ طرح صنعتی و معدنی این استان به مناسبت هفته دولت برای یکهزار و ۵۰۰ نفر اشغالزایی به همراه دارد.

به گزارش ایرنا، علی تشنه دل روز سه شنبه به رسانه ها افزود: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ۲۱ طرح افتتاحی صنعتی و معدنی استان سمنان در هفته دولت سرمایه‌گذاری شده است.

وی بیان کرد: این طرح ها همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولان استانی در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، شاهرود، دامغان و سرخه به بهره‌برداری می‌رسد .

وی با اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده در این واحدها ، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این واحدها برای حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود و برای راه اندازی این طرح ها بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: طرح های قابل افتتاح در زمینه های مختلف تولید لوازم خانگی، دارویی و بهداشتی، قطعات خودرو، مواد غذایی، صنایع معدنی، مصالح ساختمانی ، ظروف پلاستیکی و پلی استایرن است که در هفته دولت به چرخه تولید استان اضافه می شوند.

هفته دولت امسال ۴٠١ طرح با یکهزار و ۶٩٠ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

طرح های افتتاحی هفته دولت در استان سمنان ٣١٧ طرح با هزینه‌کرد یکهزار و ٢٨۵ میلیارد تومان است که شامل ٣۴ طرح سرمایه‌گذاری اقتصادی با ٨٨١ میلیارد تومان و ٢٨٣ طرح عمرانی با ۴٠۴ میلیارد تومان می‌شود.

هفته دولت امسال در استان سمنان ٨۴ طرح با ۴٠۵ میلیارد تومان اعتبار نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha