برنامه‌های زلفی‌گل تماماً سیاست‌های کلی است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برنامه‌های وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فناوری تماماً سیاست‌های کلی و حرف‌های زیبا است.

روح‌الله ایزدخواه روز سه‌شنبه در مخالفت با محمدعلی زلفی‌گل وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت علوم، وزارت تخصص‌ها است، اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان زیادی در رشته سیاستگذاری عمومی اعم از سیاستگذاری در حوزه های اقتصادی و علم و فناوری داریم. 

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری در مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از ۱۰۰ دکترای سیاست‌گذاری علم و فناوری در کشور داشتیم آنهایی که در داخل کشور درس خوانده‌اند و عده‌ای هم رفته‌اند و در خارج همین رشته را تحصیل کرده‌اند. در ایران انجمن علمی مدیریت فناوری و نوآوری با ۵ هزار عضو داریم. اینها به چه دلیل و برای کجا درس خوانده‌اند.

ایزدخواه بیان کرد: دکتر زلفی‌گل استادتمام هستند و من شاگرد ایشان هستم. اما علم شیمی را توسعه دهند، دانشگاهشان را اداره کنند، اما  این امر چه نسبتی با وزارت دارد؟ ما چه زمانی می‌خواهیم باور کنیم که وزارت علوم با استاد تمامی در رشته خاص متفاوت است، وزارت بهداشت با فوق تخصص در چشم و مغز فرق می‌کند.

وی با اشاره به بحث جوانگرایی وزیران گفت: البته اینکه جوان، جوان می‌گوییم فقط این نیست که سن وی فلان قدر باشد، منظور جوان کاربلد، مسئله‌شناس، توانمند و سیاست‌پژوه می‌خواهیم، آیا جوان با این ویژگی‌ها در کشور کم داریم؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: شما می‌دانید سیاست مسکن مهر در دهه ۸۰ توسط ۳، ۴ جوان ۲۶، ۲۷ ساله طراحی شد، که آقای احمدی‌نژاد دست دو نفر از آنها را گرفت و به شورای عالی مسکن برد و گفت هر چه را که اینها گفتند شما باید اجرا کنید و سیاست مسکن مهر از اینجا شکل گرفت.

ایزدخواه تصریح کرد: چرا جوانان را باور نداریم، حضرت امیر فرمودند: «من همت جوان و خِرَد پیر را دوست دارم»، عزیزانی که متبحر، متخصص و باتجربه هستند بیایند کنار جوانان مشاوره بدهند. آقایی که ۳۶ سال سابقه مدیریت و معاونت در وزارتش را دارد، حالا بگویم امروز دوباره بیاید وزیر شود، اگر اینگونه است که زنگنه‌ها، نعمت‌زاده‌ها، جهانگیری‌ها خدای وزارت و مدیریت بودند.

وی بیان کرد: من هفت ساله بودم، آقای زنگنه وزیر بود، ۲۵ سالگی ازدواج کردم، ۳۰ سالگی فرزند اولم به‌دنیا آمد، امروز فرزند سوم من ۷ ساله است، آقای زنگنه همچنان وزیر است. چه زمانی می‌خواهیم این مداربسته مدیریت و سیاستگذاری و وزارت را بشکنیم؟ چرا به تحلیل‌های صدمن یه غاز محافل سیاسی دل بدهیم اما به منویات و امر رهبر معظم انقلاب دل ندهیم. مگر ایشان یکی دو سال قبل نفرمودند، دولت جوانان حزب‌اللهی کلید مشکلات کشور است.  نیمی از وزیران عزیز ما از جمله آقای زلفی‌گل برنامه تحول ندارند.

ایزدخواه تصریح کرد: برنامه وزیر پیشنهادی علوم تماماً سیاست‌های کلی و حرف‌های زیبا است. ما در ۶ ماه انتظار تحول داریم، در ۴ سال بماند.

وی خطاب به آیت‌الله رییسی گفت: به ما اعتماد کنید و کابینه را اصلاح کنید و به سمت دولت جوان حزب‌اللهی حرکت کنید. ما پشت شما هستیم و شما را همراهی می‌کنیم.

نماینده مردم تهران نکته مهم دیگر در وزارت علوم را پدیده وارونگی بازارکار عنوان کرد و گفت: اکنون تحصیلکردگان ما بیکارتر از بی‌سوادان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha