حضور به موقع بالگردهای وزارت دفاع برای اطفای حریق ارتفاعات تمرچین

تهران- ایرنا- رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از مهار آتش در ارتفاعات تمرچین پیرانشهر خبر داد و گفت: حضور به موقع بالگردهای این مرکز کمک شایانی به تسریع و اطفا کامل مناطق داشته است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، کاپیتان محمد مهدی نوری آل آقا با بیان اینکه در هفته‌های گذشته آتش‌سوزی‌های متعددی را به دلیل خشکی و تغییر آب و هوا در مناطق مختلف کشور داشتیم، گفت: حضور به موقع بالگردهای این مرکز کمک شایانی به تسریع و اطفا کامل مناطق داشته است.

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع با بیان اینکه بخش وسیعی از مراتع ملی ارتفاعات تمرچین پیرانشهر دچار حریق شده بود از اطفای کامل آن با همکاری نیروهای امدادی حاضر در محل و بالگرد اطفای حریق خبر داد.

نوری‌ آل آقا عنوان کرد: بنابه دلایل نامعلومی بخشی از ارتفاعات محور تمرچین پیرانشهر دچار حریق شد.

وی ادامه داد: کنترل این آتش‌سوزی به دلیل پوشش گیاهی انبوه و همچنین ورزش باد شدید بسیار دشوار بود و هر لحظه آتش در حال گسترش بود اما با حضور به موقع بالگرد مجهز به بسکت اطفا حریق این مرکز، اقدامات به موقع و مؤثر در جهت اطفا آتش‌سوزی انجام گرفت.

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع افزود: به دلیل وجود مین‌های عمل نکرده دوران جنگ تحمیلی در این مناطق و صدای چندین انفجار و صعب العبور بودن منطقه، مهار آتش‌سوزی به صورت زمینی توسط نیروهای امدادی با پیشروی زیادی میسر نبود در نتیجه با اعزام بالگرد اطفاء حریق از پایگاه ارومیه و جلوگیری از سرایت آتش به زمین‌های کشاورزی، عملیات اطفای حریق بطور کامل انجام و کنترل و مهار شد که علت و وسعت آتش‌سوزی پس از بررسی‌های کارشناسی اعلام خواهد شد.

نوری آل آقا ضمن تشکر از تیم اعزامی و همه عوامل دخیل در کنترل آتش‌سوزی تمرچین، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه همکاران در کمترین زمان ممکن آتش مهار و بطور کلی خاموش شد.

منطقه مرزی تمرچین پیرانشهر به علت برخورداری از پوشش گیاهی خشک و همچنین صعب‌العبور بودن در صورت عدم اقدام به موقع می‌توانست خسارات سنگینی را به منابع طبیعی به همراه داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha