۷۸۰ فقره وام ضروری به بازنشستگان خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند - ایرنا - مدیر صندوق بازنشستگی خراسان جنوبی گفت: از بتدای امسال ۷۸۰ فقره وام ضروری به مبلغ هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بازنشستگان استان پرداخت کردیم.

به گزارش ایرنا محمد باقری‌نژاد روز دوشنبه در آیین تکریم از بازنشستگان نمونه استانی که در آستانه هفته دولت و با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته نیز هشت هزار و ۵۰۰ فقره وام ضروری به بازنشستگان در استان پرداخت کردیم و ۵۰ درصد حقوق بگیران صندوق از این وام بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۴۷ فقره بیمه تکمیلی و ۵۵ فقره بیمه عمر و حوادث و ۷۸ فقره وام ۲۵ میلیون تومانی ازدواج به فرزندان بازنشستگان پرداخت کردیم.
باقری‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر میانگین حقوق بازنشستگان استان هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که نسبت به سال گذشته ۹۲ درصد رشد دارد، اضافه کرد: احکام جدید بازنشستگان استان بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ حکم است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری که از سال ۱۳۸۶ همزمان با تصویب قانون خدمات کشوری رقم خورد، همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان بود، افزود: این طرح طی سالیان گذشته به صورت خیلی محدود اجرایی شده اما اقدام بسیار ارزشمندی با همراهی دولت در خصوص اجرای این طرح در سال گذشته انجام شد.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان جنوبی یکی از اقدامات بسیار ارزشمند صندوق در سال گذشته را افزایش ۲ برابری تعهدات بیمه تکمیلی درمان ذکر و اضافه کرد: علیرغم تمام مشکلات اقتصادی با همراهی دولت خدمات ارزشمندی به بازنشستگان ارائه کردیم.

باقری‌نژاد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما موضوع منابع و مصارف صندوق بازنشستگی است، اضافه کرد: میزان پوشش حمایتی شاغلین از بازنشستگان خیلی کم شده و به کمتر از یک نفر رسیده است، در خراسان جنوبی ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر حقوق بگیر و ۱۵ هزار و ۷۰۰ شاغل داریم.

وی گفت: در سال جاری فراخوانی دادیم و امسال ۶ نفر نفر بازنشسته نمونه استانی در ۶ محور معرفی شدند.

باقری‌نژاد افزود: سال ۱۳۸۵با تصویب شورای عالی انقلاب، ۲۵ ذی الحجه به عنوان تکریم خانواده و بازنشستگان معرفی شد.

وی عنوان کرد: در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی صندوق در برابر سلامت جامعه تحت پوشش، تمامی خدمات صندوق بازنشستگی کشوری از طریق سایت sabasrm.ir به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود و برخی از خدمات هم روی نرم افزار صبا قابل ارائه است.

وی گفت: با وجود الکترونیکی‌شدن بیشتر خدمات صندوق بازنشستگی، برخی از بازنشستگان ترجیح می‌دهند این خدمات را به صورت حضوری دریافت کنند و به همین دلیل نیز صندوق بازنشستگی کشوری واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت را در دستور کار قرار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha