۱ شهریور ۱۴۰۰، ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84446391
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گرد و غبار کردستان را فرا می‌گیرد

۱ شهریور ۱۴۰۰، ۱۸:۴۷
کد خبر: 84446391
گرد و غبار کردستان را فرا می‌گیرد

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به وزش باد شدید، طی ۲ روز آینده پدیده گرد و غبار محلی در استان پیش بینی می‌شود.

نشمیل احمدیانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به صدور هشدار هواشناسی امروز در استان، اظهار داشت: طی ۲ روز آینده شاهد وزش باد شدید در بعضی از ساعات شبانه روز هستیم به طوری که برای نیمه شمالی استان به ویژه در روز چهارشنبه در محدوده هشدار پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط سبب پدیده گرد و خاک در استان می‌شود، افزود: این وضعیت در نیمه شمالی سقز، دیواندره، زرینه، هزارکانیان، بانه و بیجار و نوار شرق استان بیشتر مشاهده می‌شود.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: با توجه به این شرایط توصیه می‌شود که کوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری کرده و مردم نیز از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و کم استحکام تردد نکنند.

وی گفت: از امروز تا روز جمعه دمای هوا در طول ساعات روز روند افزایشی دارد و در مجموع حدود سه تا چهار درجه سانتی‌گراد بالاتر می‌رود.

احمدیانی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته قاملو با دمای ۹ درجه خُنک‌ترین و سروآباد با دمای ۳۹ درجه سانتی گراد گرم‌ترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج نیز مابین ۱۷ و ۳۷ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۹۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۵۱۹ میلی‌متر) ۴۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۴۴۶ میلی‌متر، ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha