شوراها مسیر توسعه روستاها را هموار کنند

اراک -ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی گفت: شوراهای اسلامی با شناخت نقاط مثبت روستاهای خود به ویژه در حوزه اشتغال زایی مسیر توسعه همه جانبه روستاها را هموار کنند.

«حمید پاکپور» روز دوشنبه در نشست آموزشی اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان خنداب افزود: آموزش دهیاران به عنوان مدیران روستا نقش مهمی در توسعه این مناطق دارد و باعث می‌شود این قشر بتوانند متناسب با شرح وظایف محوله میزان کارآمدی خود را افزایش دهند.

وی تاکید کرد: منتخبان شورای اسلامی روستا باید تعامل، همدلی و هم‌افزایی با دهیاران و مردم در روستای مربوطه را ایجاد کنندچرا که این مهم سبب توسعه و تحول در روستا و همچنین منفعت مردم روستا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی اظهار داشت: تشکیل شوراهای اسلامی روستاها و مشارکت مردم در اداره امور جامعه از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی و نمادی دیگر از مردمی بودن و مردم سالاری نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

پاکپور بیان کرد: اعضای شورای اسلامی به عنوان وکلای مردم موظف به پیگیر مسائل و مشکلات موکلین خود هستند و باید اذعان داشت که خدمت بی منت به مردم در لباس عضویت در شوراها، توفیقی بزرگ برای منتخبان و معتمدین مردم است.

 وی یادآور شد: درخواست‌های مردم باید به عنوان اصل اساسی در اولویت اقدامات شوراها قرار گیرد چرا که پیگیری مطالبات به حق مردم مهمترین وظیفه منتخبین مردم است.

 مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی عنوان کرد: شوراها نماینده تمام مردم روستا هستند و همدلی، وحدت و احساس مسئولیت سایر مردم در قبال آینده شهر و سرنوشت خود، پرهیز از تفکر سنتی قوم‌گرایی و طایفه‌ای، توجه به اصل شایسته سالاری و انتخاب گزینه‌های مناسب گره گشای بسیاری از مشکلات در سال‌های آتی است.

پاکپور ادامه داد: شوراها مکلفند برای ۴ سال آینده روستای خود برنامه ریزی لازم را انجام دهند چراکه برنامه محوری حلقه مفقوده در بین برخی از شوراهای دوره قبل بوده است و این مهم نیازمند اصلاح و بازنگری است.

وی بیان داشت: شوراها باید ریل گذاری مناسب را برای دهیاران انجام دهند و بر این باور هستیم تا شورای مبتکر و خلاق نداشته باشیم دهیار موفقی نخواهیم داشت.

بخش مرکزی شهرستان خنداب دارای ۴۲ روستا با جمعیتی افزون بر ۲۰ هزار نفر دارد که از این تعداد ۳۴ روستا دارای دهیاری و شورا هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha