۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84446068
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۹۰۰ تبعه ترکیه از کابل خارج شدند

تهران - ایرنا - ۹۰۰ نفر از اتباع ترکیه طی ۲ روز گذشته از طریق فرودگاه کابل از افغانستان خارج و به کشورشان بازگردانده شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (TRT)، در ادامه انتقال شهروندان ترکیه از افغانستان، ۲۲۹ نفر دیگر شب گذشته با یک فروند هواپیمای متعلق به نیروی هوایی کشور به ترکیه انتقال داده شدند.

ارتش ترکیه در دو روز گذشته حدود ۹۰۰ شهروند را از فرودگاه کابل به کشور منتقل کرده و روند انتقال شهروندان کشور از افغانستان همچنان ادامه دارد.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه یکشنبه شب در گفت و گوی تلفنی با چارلز میشل رییس شورای اروپا در خصوص احتمال به وجود آمدن موج جدید مهاجرت از افغانستان گفت که کشورش نمی‌تواند بار موج جدید مهاجران را به دوش بکشد.

او در عین حال بر ضرورت ارائه کمک به مردم افغانستان در خاک آنها و کشورهای همسایه تاکید کرده و گفته این کار برای آن صورت می گیرد که مهاجرت از افغانستان به بحران انسانی جدیدی ختم نشود.

خروج شهروندان افغان و نیز اتباع دیگر کشورها از کابل در حالی است که فرودگاه کابل عرصه دیگری میان نظامیان غربی با افراد طالبان است.

منابع خبری افغانستان اعلام کردند درگیری روز دوشنبه نظامیان آمریکایی و آلمانی با افراد طالبان در کابل باعث کشته شدن یک نفر شد. مداخله نظامیان خارجی به درگیری طالبان با مردم در دروازه شمالی فرودگاه کابل، باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه تن دیگر شده است.

خبرگزاری فرانس ۲۴ عربی هم گزارش داد :از ترس هجوم مهاجران افغان با توجه به شرایط وخیم افغانستان، ترکیه برای تقویت مرزهای خود ۶۴ کیلومتر دیگر به دیوار مرزی خود با ایران که از سال ۲۰۱۷ ساخت آن آغاز شده ، اضافه می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha