تاکید وزیرخارجه پاکستان بر اهمیت همفکری با ایران برای صلح افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیرامورخارجه پاکستان که قرار است از فردا عازم سفری منطقه‌ای از جمله به جمهوری اسلامی ایران شود، بر اهمیت جایگاه بازیگران منطقه‌ای همچون تهران برای همفکری با هدف کمک به برقراری صلح پایدار در افغانستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز دوشنبه و در آستانه سفر به آسیای میانه و ایران گفت: صلح افغانستان برای همسایگان و کشورهای پیرامون آن اجتناب ناپذیر است.

وی تاکید کرد: اسلام‌آباد به دنبال اجماع منطقه‌ای برای افغانستان است و تاکید می‌کند که نقش همسایگان در کمک به صلح و ثبات در افغانستان اولویت دارد.

قریشی با اشاره به برنامه خود برای بازدید از ایران، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان اظهار داشت: ما خواستار مشارکت همه گروه‌های داخلی در افغانستان برای تشکیل یک دولت ملی و فراگیر هستیم.

وی با تکذیب شایعات مبنی بر برنامه سفر به افغانستان و یا بازدید مخفیانه از کابل، گفت: برخی از رسانه‌ها در شبه قاره دست به تحریک و فضاسازی زده اند که هدف آن تخریب تلاش کشورهای همسایه برای کمک به افغانستان است.

قریشی افزود: ما به عنوان همسایگان مستقیم افغانستان باید تلاش طرف‌های مخالف و دشمنان صلح را مد نظر داشته باشیم زیرا عناصر خرابکار هم اکنون نیز درصدد خرابکاری هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان پیش تر اعلام کرد که قریشی به عنوان بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک اسلام‌آباد برای صلح افغانستان به چند کشور منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران سفر خواهد کرد.

منابع دیپلماتیک در پاکستان گفتند: وزیر امور خارجه این کشور فردا رهسپار سفرهای منطقه‌ای می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha