۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 84445743
۰ نفر

برچسب‌ها

وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم جهادی و فساد ستیز هستند

خرم‌آباد- ایرنا - امام جمعه پلدختر گفت: وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم افراد دارای روحیه انقلابی، جهادی و فساد ستیز هستند.

حجت الاسلام سید محسن موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم نشان می دهد که این افراد دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند.

وی افزود: جوانگرایی مد نظر مقام معظم رهبری در انتخاب افرادی که برای کابینه دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شده اند نسبت به دولت‌های قبلی، رعایت شده است.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه رای اعتماد خانه ملت برای همه قابل قبول است گفت: بعضی از این افراد چهره های علمی و توانمند کشور هستند و آنچه باعث موفقیت آنها و حائز اهمیت است روحیه انقلابی. جهادی و فساد ستیزی آنها می باشد.

حجت الاسلام موسوی یادآورشد: انتظار می رود تمام همت و تلاش کابینه سیزدهم رفع گرفتاری ها و مشکلات مردم و بهبود اوضاع نابسامان معیشت شهروندان باشد و این امر را مورد توجه ویژه قرار دهند.

آیت الله سید ابراهیم رییسی ۲۰ مردادماه و حدود یک هفته پس از مراسم تحلیف رسمی فهرست وزیران پیشنهادی را در نامه رسمی به محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد، مجلس هم طبق ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی پس از بررسی سوابق و توانمندی وزیران پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی ، جلسه رای اعتماد را برگزار می کند.

در ترکیب وزاری معرفی شده از سوی رییس‌جمهوری به مجلس شورای اسلامی، جوانترین وزیر ۴۰ سال و مسن‌ترین آنها ۶۳ سال و میانگین سن کابینه سیزدهم۵۲ سال است که نشان از جوانتر شدن کابینه این دوره نسبت به دولت‌ قبلی دارد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه فهرست اسامی وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را در نامه رسمی به رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در جلسه علنی روز ۳۰ مردادماه در مجلس آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha