آزادگان برای امنیت و آرامش ملت ایران رنج‌های زیادی تحمل کردند

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: آزادگان سرافراز، اسوه‌های مقاومت و ایثار و شهدای زنده و چشم و چراغ مردم هستند که با از خودگذشتگی و فداکاری برای سربلندی ایران اسلامی و امنیت و آرامش مردم رنج و مشقت های بسیاری را تحمل کردند.

به گزارش ایرنا؛ « هوشنگ بازوند» عصر یکشنبه در مراسم تجلیل از کارکنان آزاده و ایثارگر استانداری و فرمانداری های استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس از آزادگان سرافراز میهن به عنوان الگوهای بی بدیل صبر و قهرمانان شجاع و با ایمان نام برد و افزود: این عزیزان با اعتقاد به تحقق وعده الهی با تحمل سختی های بسیار برای آرامش و امنیت کشور فداکاری و ایثار داشتند و امروز وظیفه داریم روایت شجاعت و رشادت آزادگان را بیش از گذشته برای جوانان تشریح و تبیین کنیم.

وی افزود: ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به کشور رویدادی بزرگ، حماسی و تاریخی و یادآور زندگی قهرمانانی است که با تأسی از مکتب عاشورا و با تکیه بر نیروی ایمان و با اراده قوی ضمن حفظ انسجام و وفاق برای دفاع از این آب و خاک مشقت و سختی بسیاری را در تحمل کردند و رسیدگی به مشکلات این عزیزان برای همه مدیران باید اولویت باشد زیرا آزادگان سند افتخار ایران اسلامی هستند.

 استاندار کرمانشاه گفت: آزادگان در زندان های سخت دشمن بعثی شرایط دشواری را سپری کردند و طبعاً به دلیل اینکه سالها در اسارت بوده اند، فرصت های اداری مشابه ای نداشتند و الان نباید به دلیل وجود بروکراسی زمان بر کارهای اداری این عزیزان با موانعی روبرو شود که زندگی آزادگان را نیز دچار مشکل کند، به همین دلیل همه مسوولین ضمن تسریع در انجام امور روند رسیدگی به کارهای کارکنان آزاده و ایثارگر را نیز تسهیل کنند.     

اولین گروه از آزادگان سرافراز اسلام در تاریخ ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ از طریق مرز خسروی شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه وارد کشورمان شدند.

آزادگان برای امنیت و آرامش ملت ایران رنج‌های زیادی تحمل کردند

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha