سلیمانی: دو شرکت ایرانی در عراق سالن های اسکواش احداث می کنند

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون اسکواش کشورمان گفت: دو شرکت ایرانی وظیفه و مسوولیت ساخت ۶ سالن اسکواش را در کشور عراق بر عهده خواهند داشت.

مسعود سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص فعالیت تولیدکنندگان ایرانی در کشور عراق افزود: ماه قبل  یکی از شرکت هایی که مورد تایید فدراسیون است در بغداد سالنی را جهت نمونه احداث کرد که مورد تایید مسولان عراقی قرار گرفت و در مذاکراتی که چند روز گذشته با مسوولان فدراسیون عراق داشتیم مقرر شد ۶ سالن دیگر نیز توسط دو شرکت جهت توسعه ورزش اسکواش احداث شود.

وی ادامه داد: تولیدات این دو شرکت ایرانی و بر طبق استانداردهای بین المللی بوده و بهای ساخت این فضاهای ورزشی برای عراق نیز نازل‌تر از هر کشوری تمام می شود .در بغداد این کار صورت گرفته و این بار در شهرهای بصره، کربلا و سلیمانیه هم شاهد احداث ساخت سالن های اسکواش خواهیم بود. 

رییس فدراسیون اسکواش کشورمان تصریح کرد: در هفته گذشته و پس از سفر مسوولان اسکواش عراق به شیراز توافق ها جهت ساخت و احداث این سالن های تخصصی با یکی از این دو شرکت صورت گرفت، همچنین اطلاعات رشته پدل و شرایط ساخت و ساز آن نیز به طرف عراقی داده شد تا در صورت تایید وزارت ورزش این کشور، شاهد راه اندازی و  ساخت زمین های این رشته در عراق باشیم.

سلیمانی همچنین با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در این فدراسیون تاکید کرد: هدف ما اعتلای ورزش و رشته اسکواش است و برای آنکه ظرفیت های خود را ارتقا دهیم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. با تلاش همه همکارانم، فدراسیون اسکواش از جمله فدراسیون هایی است که بدهی نداشته و از وضعیت مالی بسیار شفافی برخوردار است که نشان می دهد کل مجموعه اعم از ستادی و غیرستادی فقط با هدف اعتلای این ورزش گام بر می دارند. 

رییس فدراسیون اسکواش کشورمان به حضورش در استان خراسان جنوبی و دیدار با مسوولان استانی اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر با حضور رییس هیات اسکواش و رییس اداره ورزش و جوانان استان با دکتر خامسان رییس دانشگاه بیرجند دیدار و گفت و گو داشتیم که در خصوص راه اندازی ورزش های اسکواش و پدل در شهرک دانشگاه توافقات لازم صورت گرفت و دستور لازم برای شروع پروژه های ورزشی دانشگاه داده شد. 

وی با اشاره به این که دانشگاه بیرجند، پایگاه مرکزی فعالیت های دانشگاهی اسکواش در ایران خواهد شد و به وزارت علوم نیز معرفی می شود، گفت: فدراسیون، هیات استان و انجمن اسکواش وزارت علوم هرآنچه در توان داشته باشند را به کار می گیرند و از هیچ کوششی دریغ نخواهند داشت.

سلیمانی در پایان به نگاه ارزشمند و مسوولانه دکتر خامسان رییس دانشگاه بیرجند اشاره کرد و افزود: تفکرات ارزشمند و میدانی رییس این دانشگاه جای تقدیر دارد و در سالیان آتی خواهیم دید تفکرات امروز او چه نتایج درخشانی را برای آن خطه و دانشگاه بیرجند به همراه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha