تأکید تشکل های ایثارگری بر پرداخت مطالبات مشمولین ماده ۳۸  

تهران - ایرنا - جمعی از تشکلهای جانباز و آزاده مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران با صدور بیانیه‌ای بر پرداخت معوقات خود توسط سازمان برنامه‌وبودجه تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و  شهادت ایرنا از مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد وایثارگر ، در این بیانیه ضمن تأکید بر لزوم حفظ شأن و کرامت جامعه ایثارگری بر پایه آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری آمده است: با عنایت به دستور ریاست محترم جمهوری در نشست روز یکشنبه ۲۴ مردادماه هیئت دولت مبنی پرداخت بر مطالبات همه ایثارگران عزیز چنان که در قانون پیش‌بینی‌شده است، ما جمعی از تشکلهای جانباز و آزاده مشمولان ماده ۳۸ درخواست داریم معوقات این حق قانونی ایثارگران بر مبنای مقررات قانونی نیروهای مسلح محاسبه و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت گردد.

در این بیانیه آمده است:‌مطالبات حدود ۴۵ هزار نفر از مشمولین ماده ۳۸ از سال ۱۳۹۱ تا پایان سال ۱۳۹۹ انباشته شده است و ازآنجاکه طبق اخبار واصله فایل این معوقات بر اساس مقررات نیروهای مسلح در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران بارگذاری شده است لذا پرداخت هر چه سریع‌تر این حق قانونی ایثارگران باید در اولویت سازمان برنامه‌وبودجه و خزانه‌داری وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گیرد.

این بیانیه تصریح کرده است: با عنایت به مصوبات مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعیین زمان پرداخت معوقات ایثارگران و نیز تأمین اعتبار آن از محل بند واو تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ لازم است دستگاه‌های ذی‌ربط شامل بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان برنامه‌وبودجه و خزانه‌داری کل کشور ترتیبات لازم را برای پرداخت این مطالبات بهحق در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند. 

پیش از این معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دستور ابلاغ اعتبار برای پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه صادر شده و هم‌اکنون در فرآیند تخصیص و پرداخت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا  محمود پاکدل افزود: پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ پیگیری می‌شود و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان وی که در فرآیند کارشناسی و ابلاغ پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ تلاش زیادی داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: با پیگیری‌ها و تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستور اقدام سریع رئیس سازمان برنامه و بودجه در هامش نامه معاون رییس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اعلام و هم‌اکنون در فرآیند تخصیص و پرداخت قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha