۷بیمار کرونایی دیگر در چهارمحال و بختیاری جان باختند

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با فوت هفت بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۳۳۳ مورد رسید.

مجید شیرانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: موارد فوتی‌ که طی روزهای اخیر گزارش شده است بیشتر مربوط به افراد زیر ۶۰ سال است و در بین آنها افراد جوان هم وجود دارد، این در حالی است که در موج‌های قبلی ۸۰ درصد فوتی‌ها مربوط به افراد بالای ۶۰ سال سن بود.

وی ادامه داد: همچنان تعداد فوتی‌ها و بیماران بدحال در استان در اوج خود قرار دارد به طوری که در حال حاضر ۷۳ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند.

شیرانی در عین حال روند تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در استان را در وضعیت باثبات ارزیابی کرد و گفت: پس از آنکه روند افزایشی مبتلایان سرپایی در هفته گذشته متوقف شد این وضعیت همچنان در وضعیت باثباتی در حال تداوم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از مراجعه یک هزار و ۲۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا در شبانه‌روز گذشته به مراکز بهداشتی استان خبر داد و افزود: از این تعداد آزمایش ۳۶۵ بیمار مثبت اعلام شد که ۲۹۶ نفر به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و ۶۹ نفر نیز بستری شدند.

شیرانی، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان را حدود ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: تنها راه عبور از موج پنجم کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که توصیه می‌شود مردم استان در این خصوص بیش از پیش اهتمام ورزند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۳۱ مرداد) ۱۸۲ هزار و ۹۱۵ مورد تست مولکولی تشخیص کرونا در چهارمحال و بختیاری انجام گرفته که بر اساس آن ۶۶ هزار و ۱۱۹ بیمار مبتلای قطعی به این ویروس شناسایی شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل شده و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha