نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بایدن درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

تهران - ایرنا - نخست وزیر رژیم صهیونیستی این هفته با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن دیدار می‌کند که گفته می‌شود محور اصلی آن، ایران است.

«اوفیر جندلمن» سخنگوی عربی نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در صفحه توئیتری خود نوشت نفتالی بنت این هفته با بایدن در واشنگتن دیدار و با او وضعیت غزه، سوریه، لبنان و تقویت روابط دو کشور را در میان می‌گذارد اما مساله اصلی، اقدام‌های ایران و برنامه‌های(تل‌آویو) برای مهار آنها خواهد بود.

این سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برنامه بنت پس از بازگشت به تل آویو را استقبال از آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و دیگر برنامه او را سفر به مصر و دیدار با الفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور عنوان کرد.

سخنگوی کاخ سفید هم پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که بایدن از نخست وزیر اسرائیل پنجشنبه آینده ۲۶ اوت (۴ شهریور)  در کاخ سفید استقبال می‌کند.

در این بیانیه آمده که سفر نخست وزیر اسرائیل مشارکت پایدار بین آمریکا و این رژیم را تقویت می‌کند که بیانگر روابط عمیق بین دو طرف و تاکید بر تعهد قاطع آمریکا به امنیت اسرائیل است.

بر اساس این بیانیه، طرفین درباره  مسائل مهم مربوط به امنیت منطقه‌ای و جهانی از جمله ایران گفت‌وگو خواهند کرد.

رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۲ روزه غزه نشان داد که آسیب‌پذیر است و گنبد آهنین اهدایی آمریکا توانایی مقابله با فناوری‌های جدید جبهه مقاومت را ندارد و تعهد آمریکا به امنیت این رژیم اشغالگر هم موید این مساله است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha