۳۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84444718
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرگزاری ایتالیا: میزان حمایت از بایدن روبه کاهش است

تهران- ایرنا- اعتبار جو بایدن در دوران ریاست جمهوری خود در میان خروج آشفته آمریکا از افغانستان افول کرده است و در حال حاضر ۵۲ درصد شهروندان آمریکایی بر این باورند که پیرترین رئیس جمهوری دموکرات آمریکا، از نظر جسمی و روحی شایستگی ایفای این مسئولیت خطیر را ندارد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آنسا لاتینا ایتالیا نوشت: طبق نظرسنجی‌ها مقبولیت بایدن در میان مردم آمریکا به شدت کاهش یافته است.  

طبق نظرسنجی رئال کلیر پالیتیکس، درصد افراد ناراضی از عملکرد بایدن بیشتر از تاییدکنندگان است. این نظرسنجی که میانگین نظرسنجی های موجود را نشان می دهد، میانگین ۴۸.۶ درصدی از عدم مقبولیت رئیس جمهوری آمریکا را نمایان می سازد.

از سوی دیگر، بنابر نظرسنجی موسسه راسموسن ریپورتز، ۵۲ درصد آمریکایی ها معتقدند که بایدن کسی نیست که از عهده مدیریت آمریکا برآید.

براساس این نظرسنجی ها وجهه بایدن در هفته اخیر تا ۷ درصد کاهش داشته است. گروه های مستقل نیز هرلحظه نسبت به مدیریت او در بحبحوحه افزایش تورم و بحران همه گیری ناخرسندتر می شوند.

این آمار و ارقام نشانگر آن است که شاخص مقبولیت بایدن به کمتر از ۵۰ درصد از زمان ورودش به کاخ سفید، کاهش یافته است.  

خبرگزاری ایتالیا: میزان حمایت از بایدن روبه کاهش است

گام های کند و آهسته رئیس جمهوری آمریکا، امتناع از کنفرانس های مطبوعاتی و اخیرا عدم تمرکز چشمگیر در برابر بحران افغانستان بر حجم نگرانی ها افزوده است. به ویژه اشتباهات مکرر و علنی رئیس کاخ سفید نظریات بسیاری درباره توانایی ذهنی وی به وجود آورده است. بحث درباره اختلال تشخیص در بایدن از زمان کارزار انتخاباتی بر سر زبان ها بود تا جایی که هواداران وی نیز به حادثه «از دست دادن حافظه» وی در دوران ابتدایی اشاره می کردند.

شبکه ای بی سی نیوز آمریکا و روزنامه واشنگتن پست نیز پیش تر طی یک نظرسنجی نشان دادند که وی یکی از نامحبوب ترین روسای جمهوری آمریکا در ۱۰۰ روز اول کاری خود بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha