سیاست جمهوری اسلامی در راستای منطق و سیاست حسینی است

تهران- ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: امروز منطق و سیاست جمهوری اسلامی ایران در راستای منطق و سیاست حسینی است که هرگز مقابل خواسته‌های نامشروع ظالمان و مستکبران تسلیم نخواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ضیاءالدین آقاجانپور در جمع عزاداران حسینی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر با اشاره به روایت «اِن ِلقَتلِ الحُسین علیه السلام حَرارهَ فی قُلوبِ المُؤمنین لا تَبرُدُ اَبَداً» و تسلیت ایام سوگواری اباعبدالحسین(ع) و شهادت امام سجاد(ع) گفت: امام زین‌العابدین (ع) در زمان حیاتشان بعد از واقعه عاشورا با مشاهده برخی صحنه‌ها نظیر کودک شیرخوار و هنگام نوشیدن آب همواره می‌گریستند چراکه ایشان در کربلا حضور داشتند و تمام صحنه‌ها و مصیبت‌ها را به چشم دیده بودند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان این نکته که واقعه عاشورا حاوی نکات بسیار عبرت‌آموزی است، اظهار کرد: امام حسین(ع) در جامعه اسلامی و به دست امت اسلامی و مسلمانانی کشته شد که همه اهل نماز و روزه بودند و چه عواملی باعث می‌شود که ۵۰ سال بعد از رحلت پیامبر(ص) وضعیت جامعه اسلامی به جایی برسد که امت اسلامی فرزند پیغمبر خود را به شهادت برسانند. جامعه‌ای که هنوز در آن افرادی بودند که زمان پیامبر را درک کرده بودند که ایشان چگونه به امام حسن و امام حسین عشق می‌ورزید و می‌فرمود:" انّ الحَسن وَ الحُسین سَیّدا الشباب أهل الجنّه"

آقاجانپور با اشاره به لعن‌­هایی که در زیارت عاشورا می­‌فرستیم، افزود: از ابوسفیان تا معاویه و یزید را لعن می‌گوییم چراکه ابوسفیان با پیامبر(ص)، معاویه با علی (ع) و یزید با امام حسین(ع) جنگیدند و ما بر بنیانگذاران ظلم و ستم به اهل بیت پیامبر و جریان سقیفه که منشأ واقعه عاشورا بودند نیز لعنت می‌فرستیم.

در واقعه عاشورا خواص جامعه به وظایف خود عمل نکردند

وی ادامه داد: بعد از رحلت پیامبر(ص) مسیر جامعه اسلامی و ارزش­‌ها تغییر کرد و از نسل همان کسانی که در زمان پیامبر به عنوان دشمن مقابل ایشان قرار گرفته بود، رهبری جامعه اسلامی را بر عهده گرفتند و علت این بود که خواص جامعه به وظیفه خود عمل نکردند، عالمان و تاثیرگذاران به خاطر دنیاطلبی کنار کشیدند و از حق و حقانیت دفاع نکردند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به بیانات رهبری که گفتند عاشورا به ما این درس را می‌دهد که برای دفاع از دین باید از همه هستی خود بگذریم، اظهار کرد: حسین(ع)  این چنین کرد همانطور که فرمود: اگر دین جدم با کشته شدن من حسین باقی نمی‌مانَد، پس ای شمشیرها مرا در بربگیرید و قطعه قطعه کنید.

آقاجانپور،  وزارت دفاع مهمترین درس عاشورا را مقاومت، ایستادگی در مقابل لذت‌های نامشروع ظالمان، و مستکبران دانست و گفت: امروز منطق و سیاست جمهوری اسلامی ایران در راستای منطق و سیاست حسینی است که هرگز در مقابل خواسته‌های نامشروع ظالمان و مستکبران تسلیم نخواهد شد.

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام سجاد علیه السلام و پس از قرائت زیارت عاشورا، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ودجا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ضیاء‌الدین آقاجانپور در سخنانی به تبیین قیام امام حسین (علیه السلام) و حوادث پس از آن پرداخت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha