پتروشیمی‌ها ۱۱.۷میلیاردتومان به مقابله با کرونا در بوشهرکمک می‌کنند

بوشهر- ایرنا- رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: پتروشیمی‌های مستقر در این منطقه در مرحله سوم تامین تجهیزات پزشکی ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای مقابله با این ویروس به استان بوشهر کمک می‌کنند.

مسعود حسنی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با این رقم ارزش کل میزان مشارکت این شورا برای مقابله با کرونا از ابتدای سال 99 تاکنون به 83 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی بیان کرد: کمک‌های مرحله سوم شامل خرید ۲ مخزن اکسیژن ۲۰ تنی، کپسول اکسیژن، ونتیلاتور، مانیتور علائم حیاتی، الکتروشوک، نوار قلب، مواد مصرفی، ماسک، هزار کیت پی سی آر و دستکش به ارزش ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای هفت مرکز بهداشتی استان بوشهر اعم از بیمارستان نبی اکرم (ص) و  شبکه بهداشت عسلویه، بیمارستان‌های امام هادی (ع) دیر، امام خمینی (ره) کنگان، توحید جم و شهید گنجی برازجان و درمانگاه‌های ابن سینای شیرینو و گله دار عسلویه است.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیان کرد: همچنین یک سری تجهیزات غیر پزشکی شامل کولر، کامپیوتر، لپ تاپ و یخچال به ارزش ۴۶۲ میلیون تومان نیز برای مراکز بهداشتی عسلویه و جم پیش بینی شده که در هفته جاری تحویل این 2 مرکز خواهد شد.

حسنی اضافه کرد: همچنین در نشست هفته گذشته شورای عالی ستاد مردمی حمایت از سلامت و درمان بیماران کرونایی استان شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تعهد خرید سِرم و دارو داد که در مرحله نخست ۵۰ هزار عدد سِرم با یک میلیارد تومان اعتبار تهیه و همچنین یک میلیارد تومان نیز برای تامین داروهای مورد نیاز برای مبارزه با کرونا تامین شده که به زودی با هزینه پتروشیمی‌ها تهیه می‌شود.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر با همکاری همه دست اندرکاران، مرکز واکسیناسیون برای کارکنان پتروشیمی در عسلویه راه‌اندازی شده‌ و تاکنون یکهزار و ۸۰۰ دُز واکسن تزریق کرده و آمادگی دارد بخشی از زمان این مرکز را برای واکسیناسیون مردم ساکن در جوار این مرکز اختصاص بدهد.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: همچنین این شورای آمادگی دارد هزینه تجهیزات سرمایه‌ای ایجاد چهار مرکز واکسیناسیون در شهرستان‌های جنوبی را که هر کدام تنها ۲۰۰ میلیون تومان است را تامین کند.

وی درباره تکمیل ظرفیت بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلویه گفت: این شورا در راستای کمک به بخش درمان این شهرستان آمادگی دارد کانکس‌های ۱۲ متری که برای پتروشیمی‌ پارس خریداری کرده برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در اختیار بیمارستان قرار دهد.

حسنی یادآور شد: در منطقه پارس جنوبی تنها پتروشیمی‌ها نیستند بلکه شرکت‌های نفت و گاز هم حضور دارند و آنها نیز دارای تاسیسات زیادی هستند و باید تلاش شود که به شکلی وارد میدان شوند و در این راستا یک مشارکت عمومی انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha