۳۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 84443983
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عنابستانی: برنامه‌های باغگلی قابل دفاع است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با دفاع از برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: کشور در شرایط سختی قرار دارد و برون رفت از این شرایط نیاز به روحیه جوان، شجاعت در تصمیم‌گیری، قدرت و استحکام و عدم محافظه‌کاری دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اصغر عنابستانی عصر شنبه و در جریان بررسی برنامه و صلاحیت حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار کرد: امروز و این چند دقیقه نمی‌خواهم از برنامه‌های آقای باغگلی دفاع کنم هرچند که این برنامه‌ها کاملا قابل دفاع هستند بلکه می‌خواهم از خود ایشان و نسل ایشان که حقیقتاً مظلوم واقع شده‌اند، دفاع کنم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس افزود: دفاع من امروز از تاریخی است که جوانانی رقم زده‌اند است که اینک آنها را خام می‌خوانیم. من آن روزها ۱۵ ساله بودم و می‌دیدم که ۲۰ ساله‌ها در شلمچه، خسروآباد، فاو بدون سابقه وزارت و وکالت چه کارهایی که نمی‌کردند.

عنابستانی تصریح کرد: من سابقه کاوه در لشکر ویژه شهدا که فرمانده ما بود را نمی‌دانم اما مدیریت و استحکام و قدرت تصمیم‌گیری‌اش را خودم دیده‌ام. مگر همت‌ها و باکری‌ها غیر از عشق و اخلاص در کوله‌بار خود چیز دیگری داشتند؟ چرا به این زودی فراموش‌مان می‌شود که به اصطلاح ژنرال‌های تدبیر و امید چه بر سر امید این ملت آوردند؟ آیا وقت آن نرسیده است که پیله بسته مدیریتی که بالغ بر ۴۰ سال ما را فرا گرفته خارج شویم؟

وی عنوان کرد: مگر نمی‌گویند این روزها، روزهای سختی است و کشور در شرایط حساسی قرار دارد و فرصت آزمون و خطا نداریم؟ می‌گویم مگر آن روزها، روزهای سختی نبود، مگر مسئله کشور جنگ نبود که به جوانان سپردیم؟ می‌گویم دقیقا به همین دلیل که شرایط سخت است نیاز به روحیه جوانی، شجاعت در تصمیم‌گیری و نیاز به قدرت و استحکام و عدم محافظه‌کاری دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کشور نیاز به تغییر دارد، گفت: نسیم تغییر که بوزد طوفان مقاومت شکل می‌گیرد و شجاعت جوانی است که در مقابل این طوفان مقاومت خواهد کرد. مگر اینچنین نیست که انقلاب را سربازان بی‌نشان به پیروزی رساندند.

عنابستانی خاطرنشان کرد: نسل جوان ۴۰ سال به نظاره نشسته‌اند و ایده‌هایشان مانند بغض در گلوی آنها شکسته است. خوانده‌اند، آموخته‌اند، برنامه نوشتند و اراده کردند که تغییر دهند اما خون دل خوردند از اصحاب صندلی. همان ژنرال‌هایی که جوانان را به خامی و بی‌تجربگی متهم می‌کنند تا دستشان کوتاه نشود. اینها اما برای انقلاب سکوت کرده‌اند. سکوتی به ژرفای کانال ماهی در کربلای ۵ به مظلومیت خرازی و چشمان امیدشان به بازماندگان خیبر است که هنوز تعدادی از آنها در این جمع حضور دارند.

این نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: این مجلس، مجلس انقلابی است و زخم خوردگان جنگ را در آغوش دارد. به نسلی که می‌خواهد حافظ آرمان‌های انقلاب شما باشد،فرصت دهید. به نسلی که ایده دارند به فردا؛ فردایی که عاری از ژنرال‌های پرمدعا است، فرصت دهید.

عنابستانی بیان کرد: من خودم ۱۶ سال قبل در شهرداری مشهد فرصتی به دکتر باغگلی دانشجوی خیلی جوان آن روز دادم و بهترین نتیجه را گرفتم. آیت‌الله رییسی فرصتی در آستان قدس رضوی قدری بزرگتر داد و نتیجه گرفت و امروز مجلس در آزمونی است که این فرصت را تجدید کند. به جوانی که برنامه و اراده اجرا و توانمندی تحقق دارد انقلابی و متخصص است و دلش برای نسل آینده این کشور می‌تپد، فرصت بدهید.

وی ادامه داد: برای مظلومیت دکتر باغگلی همین بس که هنوز کسی ایشان را ندیده بود و کلام و برنامه وی را نشنیده بود تخریبش شروع شد. آیا ۲۰ دقیقه در کمیسیون این همه گزارش منفی دارد؟ عزیزان کمیسیون چرا دو ساعت اضافه وقت نگذاشتند؟

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم برای همه ما تکلیف کرده‌اند که این فرصت را در اختیار جوانان بگذاریم حالا نوبت مجلس است که اولین دولت گام دوم را تبدیل به دولت جوان حزب‌اللهی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha