فرمانده ارتش پاکستان: امیدوارم طالبان به وعده‌های خود عمل کند

اسلام‌آباد - ایرنا - فرمانده ارتش پاکستان با تاکید بر عزم این کشور برای کمک به برقراری صلح در افغانستان گفت: امیدواریم طالبان متعهد به حفظ حقوق بشر و زنان باشد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، ژنرال  «قمر جاوید باجوا» روز جمعه طی سخنرانی در حاشیه بازدید از یک دانشکده افسری در شهر "ابیت آباد" گفت: پاکستان هرگز در برابر اتهاماتی که علیه خود درخصوص نابسامانی‌ها در افغانستان وارد می‌شود، ساکت نخواهد ماند.

وی افزود: اقدامات صادقانه اسلام‌آباد در بحث افغانستان با هدف کمک به حل بحران در این کشور و برقراری منطقه‌ای با ثبات و آرام انجام شده است.

فرمانده ارتش پاکستان خطاب به گروه طالبان نیز گفت: انتظار داریم آنان به وعده‌های خود مبنی بر حفظ حقوق زنان و حقوق بشر، عمل کنند.

وی اظهار داشت: پاکستان قیمت سنگینی به خاطر ناامنی در افغانستان پرداخته است و ما از جامعه جهانی می‌خواهیم نقش خود را برای صلح افغانستان ایفا کند.

وزیر کشور پاکستان روز گذشته طی کنفرانس مطبوعاتی در شهر اسلام‌آباد گفت: نخست وزیر و اعضای کابینه دولت وی درباره به رسمیت شناختن دولت طالبان در افغانستان تصمیم گیری خواهند کرد.

«شیخ رشید احمد» افزود: صلح و ثبات در افغانستان در راستای منافع پاکستان است و ما با همین دیدگاه به ایفای نقش سازنده برای پیشبرد روند صلح افغانستان ادامه می‌دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha