نشست ۳ ساعته وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران رسانه‌ها

تهران - ایرنا - دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز(جمعه) در نشستی صمیمانه با مدیران خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌های خبری، درباره برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این وزارتخانه در دولت سیزدهم به همفکری و تبادل نظر با آنها پرداخت.

به گزارش ایرنا، در این جلسه که بیش از سه ساعت به طول انجامید، حدود ۳۰ نفر از مدیران ارشد رسانه ای از گرایشات مختلف سیاسی حضور داشتند و شرکت کنندگان به بیان دغدغه ها، دیدگاه ها و نقطه نظرات پیشنهادی خود در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه پرداختند.

نیاز امروز کشور هم افزایی، همکاری و همدلی حداکثری برای عبور از مشکلات است

دکتر اسماعیلی در این نشست یکی از اصلی ترین مشخصه های دولت سیزدهم را گفت وگو با همه قشرها برای درک متقابل و استفاده از دیدگاه های همه برای سیاست گذاری منطبق با منافع و خواست مردم ذکر کرد و گفت: نیاز امروز کشور هم افزایی، همکاری و همدلی حداکثری برای عبور از مشکلات و حل معضلات بویژه معیشت مردم است.

وی افزود: آنچه بعنوان آسیب شناسی شرایط فعلی فرهنگ و هنر در برنامه اینجانب به مجلس ارائه شده، گزارش دستگاه های مرتبط بوده و نه دیدگاه اینجانب. لذا در برنامه ارائه شده تلاش کرده ایم همه سلایق در کنار هم در توسعه فرهنگ و هنر ایرانی همکار هم باشند.

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین سعه صدر، تقویت اخلاق و تاکید بر همبستگی ملی در مسیر منافع و امنیت ملی را از مهم ترین عناصر لازم برای تقویت و همکاری در راستای توجه به فرهنگ، هنر و رسانه برشمرد.

تاکید بر ضرورت نقدپذیری از جانب دولت و سعه صدر مسئولان، توجه به اقتصاد رسانه، رسیدگی به محدودیت های بوجود آمده برای اصحاب فرهنگ و هنر ناشی از ویروس کرونا، ایجاد تعامل سازنده با رسانه ها به صورت مستمر در تمامی ارکان دولت، نگاه ویژه به افکار عمومی و دغدغه های آحاد مردم و ... از جمله محورهای مورد تاکید مدیران رسانه ها در نشست با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

نشست ۳ ساعته وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران رسانه‌ها

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز چهارشنبه (۲۰ مرداد) فهرست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که دکتر محمد مهدی اسماعیلی به عنوان گزینه پیشنهادی تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قوه مقننه معرفی شده است.

دکتر محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ و از طلاب دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی است.

عضو هیات علمی و مدیر گروه جامعه‌شناسی سیاسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، مدیرکل ارزیابی برنامه‌های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صدا وسیما، معاون فرهنگی‌ و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، معاون سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی استاندار اصفهان، عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر تحقیقات اجتماعی آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضاییه و معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از سوابق اجرایی اسماعیلی است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha