موج پنجم شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری به اوج خود رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی در استان طی هفته‌ای که گذشت ثابت مانده است، گفت: به نظر می‌رسد ظرف یکی ۲هفته آینده نیز در تعداد بیماران بستری به وضعیت ثبات برسیم که این موضوع نشان می‌دهد به قله موج پنجم رسیده‌ایم.

مجید شیرانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با ثبات ۲ هفته‌ای در تعداد بیماران سرپایی و پس از آن ثبات در تعداد بیماران بستری، به طور طبیعی باید از قله موج پنجم عبور کنیم و روند کاهشی در استان شکل گیرد.

وی، مدت توقف در قله موج پنجم کرونا را نامشخص دانست و گفت: اگر چه به نظر می‌رسد در شرایط اوج کرونا قرار داریم و روند افزایشی کرونا در استان در تعداد بیماران سرپایی متوقف شده است اما اینکه ماندگاری در این وضعیت یک هفته یا چند هفته به طول می‌انجامد تا سپس سیر نزولی آغاز شود، نامشخص است.

شیرانی، نگرانی در خصوص طولانی شدن توقف در اوج موج پنجم شیوع کرونا را تجمعات و دورهمی‌ها در استان دانست و گفت: هرنوع تجمع از جمله دورهمی‌ها، مراسمات ترحیم، جشن‌های عروسی قبل از ماه محرم و هر تجمعی که در آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده باشد، در شکل‌گیری این وضعیت موثر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در ادامه از مراجعه یک‌هزار و ۱۴۷ بیمار مشکوک با علائم بالینی کرونا به مراکز بهداشتی استان در شبانه‌روز گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد تاکنون تست ۳۷۱ بیمار سرپایی و ۷۷ بیمار بستری مثبت اعلام شده است.

شیرانی، همچنین از فوت هفت بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: با احتساب این موارد جدید، مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به یک هزار و ۳۱۶ نفر رسید.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۶۷۴ بیمار در بخش‌های ویژه کرونایی در استان بستری هستند که از این تعداد حال ۸۷ بیمار وخیم گزارش شده است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۹ مرداد) ۱۸۱ هزار و ۲۲۲ تست مولکولی تشخیص کرونا در استان انجام شده است که بر اساس آن ۶۵ هزار و ۴۲۰ مبتلای قطعی به این ویروس شناسایی شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل شده و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha