پیشینه فرهنگی  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی مثبت است

اصفهان-ایرنا- نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: برآیند عملکرد و پیشینه فرهنگی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی مثبت و قابل قبول است.

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: محمد مهدی اسماعیلی در  مسوولیت‌هایی که داشته به ویژه در سمت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان چهره فرهنگی از خودنشان داد.

وی بیان کرد: تشکیل قرارگاه فرهنگی در استانداری اصفهان، هم افزایی بین دستگاه‌های اداری در حوزه فرهنگی و تنظیم سند در این بخش، طراوت خوبی  بین فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی استان ایجاد کرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: تحصیلات وزیر پیشنهادی برای حوزه فرهنگی کشور لازم است ودانش و تخصص وی در تولید محصولات فرهنگی و هنری نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در پاسخ به مغایرت تحصیلات علوم سیاسی محمدمهدی اسماعیلی با حوزه فرهنگی گفت: به تحصیلات علوم سیاسی در حوزه فرهنگی نیاز داریم و یکی از کمبودهای این عرصه بی‌توجهی به دانش سیاسی است.

حجت‌الاسلام نقدعلی اضافه کرد: بدون نگاه به حوزه سیاسی و سیاست‌های دین و انقلاب، برنامه‌ریزی فرهنگی ناقص می‌ماند و وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل تحصیلات علوم انسانی و علوم سیاسی کاربردی در حوزه مدیریتی او خواهد بود.

 محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ و از طلاب دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی است.

عضو هیات علمی و مدیر گروه جامعه‌شناسی سیاسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، مدیرکل ارزیابی برنامه‌های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صداوسیما، معاون فرهنگی‌ و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان، عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس دفتر تحقیقات اجتماعی آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رییس قوه قضاییه و معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از سوابق اجرایی اسماعیلی است.

هم اینک مجلس شورای اسلامی در حال بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی رییس جمهوری است ونمایندگان از امروز به بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی دولت می پردازند.

آیت الله سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه فهرست اسامی وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را در نامه رسمی به رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در جلسه علنی امروز ۳۰ مردادماه در مجلس آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha