تکیه گاه قرار دادن کشورهای استبدادی همیشه در تاریخ مشکل ساز بوده است

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: تکیه گاه قرار دادن و اعتماد به کشورهای استبدادی همیشه در تاریخ مشکل ساز بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلا این شهر افزود: مشکل اساسی همیشه در تاریخ منطقه تکیه گاه قرار دادن کشورهای استبدادی است همانطور که در تاریخ در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و در سال ۱۳۲۰ خروج رضا خان در تاریخ ایران نشان داد که نباید به آنها اعتماد کرد.
وی افزود:آمریکا امروز با ذلت کشور افغانستان را ترک کرد و در حال حاضر طالبان در افغانستان سلطه دارند و تعامل آنها با جمهوری اسلامی مشکل ساز نبوده اما اگر به مرزهای ما چشم داشته باشند مسوولان جمهوری اسلامی جلوی آنها با اقتدار می ایستند.
وی بیان کرد: امروز اگر دولت بخواهد با اقتدار نظام را پیش ببرد باید تکیه بر توانمندی ها و نخبگان داخل داشته باشد و با پیوند هر چه بیشتر دلسوزان و روحانیان با مردم نگذارد هیچ دشمنی به کشور آسیب برساند.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: امروز عده ای با جنگ رسانه ای می خواهند مقام معظم رهبری را در موضوع تاخیر در واکسیناسیون مقصر جلوه دهند در صورتی که
۲ عامل اشتباه در دولت گذشته باعث شد که واکسیناسیون به میزان لازم انجام نشود زیرا دولت فکر می کرد در مذاکرات وین در این موضوع به نتایجی برسد و سپس آمریکا باعث شد تعلل و تاخیر در میزان تامین واکسن از کشورهای دیگر بوجود آید.
مطیعی تاکید کرد: مقام معظم رهبری با هدف حمایت از تولیدات و نخبگان داخلی واکسن برکت تزریق کردند و از کجا معلوم بود آمریکا و انگلیس که به راحتی مفاد برجام را زیر پا می گذارند از واکسن به عنوان اهرم فشار مذاکرات استفاده نکرده و یا با واکسن مشکلی برای مردم ایجاد نکنند.
وی همچنین با اشاره به ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: این ستاد قرار است فراتر از مساله حجاب و مواردی که همیشه به آن می پرداخت با رویکردی در موضوعات دیگر به مانند مسائل اجتماعی و سیاسی و در راستای مطالبه گری فعالیت کند.
وی تاکید کرد: بر اساس احادیث اگر در گفتار حسینی باشیم و در عمل اینطور نباشد از منفورترین افراد هستیم.
وی همچنین با اشاره به سخنرانی پرفسور کردوانی در حضور رهبرمعظم انقلاب در سمنان درگذشت وی را تسلیت گفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha