وزیران پیشنهادی اقتصاد و صمت، کشور را به پیشرفت رهنمون می‌کنند

شیراز - ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیران پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی و صمت، کشور را به پیشرفت در مسیر بهبود شاخصهای اقتصادی و تولید رهنمون می‌کنند.

مسلم صالحی، روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق ارزیابی های به عمل آمده تاکنون وزرای پیشنهادی صمت، اطلاعات، کشور، راه و شهرسازی، نفت، ارتباطات و اقتصاد گزینه های مناسبی برای خدمت در دولت انقلابی سیزدهم هستند.
نماینده مردم اقلید در مجلس اظهار داشت: جمع بندی دیدگاههای نمایندگان مجلس بعد از شنیدن برنامه ها و نظرات وزرای پیشنهادی در نشست های تخصصی با ایشان، تا امروز این است که آقایان فاطمی امین، خطیب، وحیدی، قاسمی، اوجی، زارع پور و خاندوزی می توانند رأی اعتماد مجلس را برای خدمت در دولت انقلابی برای حرکت جهشی و جهادی برای برون رفت کشور از این شرایط را کسب کنند.  

وزیران پیشنهادی اقتصاد و صمت، کشور را به پیشرفت رهنمون می‌کنند
مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی 

صالحی ادامه داد:  مجلس، برنامه ها و سوابق گزینه های پیشنهادی رییس جمهور را با حساسیت و حتی بیشتر از کابینه قبل مورد بررسی قرار می دهد و به هیچ وجه از خطوط قرمز حقوق مردم، منافع ملی و شایسته سالاری عبور نخواهد کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره گزینه پیشنهادی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: به این اطمینان رسیدم که وزارت اقتصاد به عنوان محور تسهیل کننده و تنظیم کننده مراودات مالی کشور با حضور سید احسان خاندوزی در مسیر اصلاحات کلان اقتصادی حرکت خواهد کرد.
صالحی در خصوص گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سید رضا فاطمی با تجربه تخصص معاونت وزارت صمت و شناخت از بخش خصوصی می تواند روحیه تحول گرایی را در بخش صنعت ومعدن و تجارت کشور تزریق نماید، لذا با اطمینان می توان پیش بینی کرد که وی تسلط کافی را بر اجرای برنامه های پیشرفت اقتصادی تولید و توزیع کشور خواهد داشت.
نماینده مردم اقلید درباره وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات گفت: با توجه به اتفاقات امنیتی اخیر، لزوم برنامه ریزی برای تقویت بیش از پیش وزارت اطلاعات ضروری است که بررسی های مجلس و نشست های نمایندگان با حجت السلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب، ما را به رسیدن به این مقصود امیدوار ساخت.
وی در توضیح وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت کشور نیز گفت: احمد وحیدی با تجربه اجرایی و امنیتی و از طرفی حضور در ریاست کمیسیون سیاسی، دفاعی، امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات دولت در سمت وزیر سابق دفاع، می تواند وزارت کشور را به بهترین نحو اداره نماید.
صالحی درباره وزیر پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی گفت: در خصوص این وزارتخانه باید بگویم که رئیس جمهور انتخاب خوبی داشته است، زیرا سابقه رستم قاسمی در اجرای ابر پروژه های عمرانی و صنعتی کشور و روحیه خستگی ناپذیر وی، راه را در به تعادل رساندن بازار مسکن هموار خواهد ساخت.
رئیس فراکسیون سرمایه گذاری داخلی و خارجی مجلس در خصوص وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت نفت نیز  گفت: وزارت نفت در شرایط فعلی تحریم، نیاز به فردی دارد که بر کلیه روندهای وزارت نفت مسلط باشد، جواد اوجی به عنوان شخصی که عضو باسابقه سیستم مدیریتی نفت و گاز کشور است، از بین گزینه هایی که از پیش گمانه زنی می شد بالاترین تاثیر را خواهد داشت.
صالحی همچنین درباره گزینه پیشنهادی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات یکی از وزارت خانه هایی است که انتظار داشتیم گزینه ای جوان و البته قوی معرفی شود که با حضور عیسی زارع پور جوان و باتجربه، ساختار جوان شده وزارتخانه چابکی بیشتری پیدا خواهد کرد و امیدوارم که با حضور وی و توسعه زیرساخت های ارتباطی و دولت الکترونیک، توسعه کسب و کارها بر بستر شبکه های ارتباطی بیش از گذشته توسعه پیدا کند.
وی ابراز امیدواری کرد که سایر وزرای پیشنهادی هم درصورت داشتن توانمندی، تخصص، تجربه، تعهد وهمچنین احراز آنها برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانند رأی اعتماد را از خانه ملت بگیرند.
رئیس‌جمهوری چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ لیست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را برای اخذ رای اعتماد نمایندگان قوه مقننه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم شنبه ۳۰ مردادماه۱۴۰۰ با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری آغاز شد.
جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمدباقر قالیباف»  با حضور۲۲۳ نماینده ساعاتی  پیش در حالی آغاز شد که براساس دستور عمل قرائت شده بررسی خط‌مشی و اصول‌کلی برنامه دولت آیت‌الله «سید ابراهیم رییسی» در دستور کار مجلس است.

گفت و گو از: سیدمهدی مرتضوی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha