گشایش اقتصادی و ارتقا فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های دولت جدید باشد

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: دولت جدید در حال تلاش شبانه‌روزی است که امیدواریم ۲ محور گشایش اقتصادی و ارتقا فرهنگ دینی را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی امام خمینی(ره) دامغان برگزار شد، به‌ ۲ شهریور سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت اشاره کرد و افزود: این هفته فرصتی برای بیان عملکرد یکساله دولت است و باید به مردم توضیح داده شود که با توجه به آغاز دولت جدید، از این دولت انقلابی انتظار حرکت انقلابی داریم.

وی ادامه داد: رفع برخی مشکلات و ایجاد گشایش اقتصادی در جهت رفع گرفتاری مردم، تحمل و ایستادگی و ارتقای فرهنگ دینی در اولویت کار دولت سیزدهم باشد تا نگذاریم ارزش های انقلاب ما کم‌رنگ شود.

رستمیان به ۳۰ مرداد سالروز آتش سوزی مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی در سال

۱۳۴۸ شمسی و نامگذاری این روز به روز جهانی مسجد اشاره کرد و اظهار داشت: کارکرد مسجد باید به اقامه نماز جماعت خلاصه نشود و محور همه خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفع مشکلات جامعه و محله باشد و تلاش کنیم مساجد پایگاهی برای حفظ و صیانت از فرهنگ و حل و رفع مشکلات جامعه و سنگری در برابر هجمه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی باشد.

وی به ۲۹ مرداد سالروز تجلیل از اسرا و مفقودان اشاره کرد و گفت: تاریخ انقلاب ما پر است از فداکاری و ایثار مردم ایران که نباید فراموش کنیم و امت انقلابی باید تا همیشه قدردان زحمات این افراد باشند و از آزادگان نیز درخواست داریم تا خاطرات دوران اسارت، سختی و مقاوت ها را بیان کنند تا نسل جدید بدانند پویایی و شکوفایی امروز انقلاب ما حاصل تلاش رزمندگان بوده است.

رستمیان تصریح کرد: در بازدید روزهای گذشته از بیمارستان ولایت دامغان شاهد نظم خاص در بین پرستاران، پزشکان و کادر درمان و آرامش خاص بین آن‌ها بودیم که بیماران نیز از کادر درمان اظهار رضایت داشتند. 

وی خاطر نشان کرد: امروز در مراکز درمانی میدان جهاد و شرایط سختی داریم که از مردم می‌خواهیم تا از اجتماع های خاص جلوگیری کنند و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، جلوگیری از تجمعات و رفت و آمد های غیر ضروری در کاهش ابتلا به بیماران کمک کنند. 

امام جمعه دامغان گفت: با توجه به مطالبات کادر درمان و مشکلات پیش رو، از رییس‌ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان درخواست داریم به دامغان سفر کرده و مشکلات قابل حل را حل کنند تا شاهد امید بیشتر در بین کادر درمان باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha