۲۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۴:۲۰
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 84442882
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رایزنی های آمریکا با آلبانی برای اسکان موقت پناهجویان افغان

نیویورک- ایرنا - وزیر امور خارجه آمریکا و نخست وزیر آلبانی در مورد پیشنهاد این متحد ناتو برای اسکان موقت پناهجویان افغان مشورت کردند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با "ادی راما" نخست وزیر آلبانی برای تداوم سن آلبانی در پناه دادن به افراد نیازمند تشکر کرد.
نخست وزیر آلبانی روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور با درخواست آمریکا برای پذیرش موقت پناهجویان افغانستانی که خواستار دریافت روادید ورود به ایالات متحده هستند، موافقت کرده است.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نخست وزیر آلبانی تاکید کرد که دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به تازگی از آلبانی خواسته است این مساله را ارزیابی کند که آیا می تواند به عنوان یک کشور ترانزیت برای شماری از پناهجویان افغان که مقصد نهایی شان آمریکاست، عمل کند.
راما افزود: ما (به آمریکا) نه نمی گوییم.منابع مطلع به رویترز گفتند که دولت بایدن با برخی کشورها همچون کوزوو و آلبانی مذاکراتی درمورد محافظت از افغان های وابسته به آمریکا در برابر اقدام تلافی جویانه طالبان انجام داده است تا زمانی که فرآیند پذیرش روادیدشان برای ورود به آمریکا تکمیل شود.
بعد از توافق فوریه ۲۰۲۰ آمریکا و طالبان و امضای «توافقنامه صلح» بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد. این در حالی است که طی هفته‌های اخیر طالبان موفق به پیشروی در افغانستان و تصرف شهرهای مهم این کشور شد.
گروه طالبان ۲۴ مرداد ماه وارد کابل شد و دولت اشرف غنی در افغانستان سقوط کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha