دو مربی و ۱۹ آزادکار مازندرانی به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند

ساری – ایرنا – کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران برای برگزاری اردوی آماده‌سازی تیم ملی به منظور حضور در رقابت‌های جهانی نروژ ۳۲ آزادکار را به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کرد که نام ۱۹ کشتی‌گیر و دو مربی مازندرانی در این فهرست دیده می‌شود.

به گزارش ایرنا، فهرست مربیان ادواری و کشتی‌گیران مد نظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران برای برپایی اردوی آماده‌سازی به منظور شرکت در مسابقات جهانی نروژ که از ۱۰ تا ۱۸ مهر به میزبانی اسلو پایتخت نروژ برگزار می‌شود منتشر شد.

پژمان درستکار سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد که اخیرا از سوی فدراسیون کشتی معرفی شد و صادق گودرزی و احسان امینی از روز شنبه ۳۰ مرداد قرار است در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده آماده‌سازی تیم برای تعیین ترکیب نهایی تیم ملی را آغاز کنند. در فهرست ۳۲ نفره منتشر شده توسط کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان نام ۱۹ کشتی‌گیر مازندرانی دیده می‌شود. از مازندران در هر ۱۰ وزن برای برپایی این اردو کشتی‌گیر دعوت شده است.

در بین دعوت‌شدگان ۶ کشتی‌گیر مازندرانی حاضر در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان که ۲۵ تا ۲۷ مرداد در روسیه برگزار شد نیز حضور دارند. در وزن ۵۷ کیلوگرم مهدی ویسی از کلاردشت، در وزن ۶۱ کیلوگرم رحمان عموزاد از بهشهر و پیمان نعمتی از آمل، در ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی از جویبار، سید حسن عبادی از ساری و کیان محمودجانلو از گلوگاه، در ۷۰ کیلوگرم عرفان الهی از تنکابن و حسن اسماعیل‌نژاد از بابلسر، در ۷۴ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور از جویبار، در ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی از جویبار، در ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی و امیرحسین فیروزپور هر دو از جویبار، در ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم‌پور از جویبار و محمدجواد ابراهیمی از سوادکوه، در ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی از بابل و مجتبی گلیج از تنکابن و در ۱۲۵ کیلوگرم و امیرحسین زارع از آمل و عباس فروتن و علی اکبرپور هر دو از بابل به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند.

بهنام احسان‌پور از بهشهر و اباذر اسلامی از محمودآباد نیز دو تن از سه مربی ادواری دعوت شده برای این اردوی آماده‌سازی هستند. با این حال جامعه کشتی مازندران به ادواری انتخاب شدن مربیان مازندرانی در تیم ملی و حضور نداشتن مربی از مازندران در ترکیب ثابت کادر فنی با وجود سهم بالای این استان در تعداد کشتی‌گیران ملی‌پوش انتقاد دارند. در رقابت‌های اخیر قهرمانی جوانان جهان روسیه تیم ملی جوانان ایران برای نخستین بار پنج مدال طلا کسب کرد که هر پنج مدال توسط کشتی‌گیران مازندرانی کسب شد. در المپیک توکیو نیز سه مدال از چهار مدال کاروان کشتی توسط کشتی‌گیران مازندرانی به دست آمد.

تکلیف دو وزن ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم از ۱۰ وزن تیم ملی کشتی آزاد برای رقابت‌های جهانی نروژ با توجه به مدال‌آوری حسن یزدانی و امیرحسین یزدانی در این مسابقات روشن است و این دو کشتی‌گیر طبق اعلام قبلی فدراسیون مبنی بر این که هر کشتی‌گیر که در المپیک توکیو مدال کسب کند در مسابقات جهانی نروژ حضور خواهد داشت، دوبنده تیم ملی را در این مسابقات می‌پوشند.

در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز محمد نخودی که دو روز پیش مدال طلای قهرمانی جوانان جهان را کسب کرد با توجه به کسب مدال طلا در مسابقات بین‌المللی یاشاردوغو و کنار زدن حمیدرضا زرین‌پیکر در فینال احتمالا دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی نروژ را به تن خواهد کرد.

 اما برای هفت وزن دیگر کشتی‌گیران باید در اردو آمادگی خود را نشان دهند و پس از برگزاری مسابقات انتخابی درون‌اردویی تکلیف ترکیب نهایی تیم ملی در شهریور ماه مشخص خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha