۲۸ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84442606
T T
۷ نفر

برچسب‌ها

برگزاری مراسم عاشورا در جمهوری آذربایجان

باکو – ایرنا – مراسم عاشورای حسینی روز پنجشنبه با حضور جمعی از  مردم متدین و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در شرایط محدودیت های رژیم قرنطینه  ای مقابله با همه گیری کووید -۱۹ در مساجد و سایر اماکن دینی باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و دیگر شهرها و مناطق این  کشور برگزار شد.

  به  گزارش ایرنا ،مراسم عاشورای حسینی در مساجد "  تازه  پیر" ، " مشهدی داداش " ، "  فاطمه زهرا" ، " حاجی سلطانعلی " و دیگر اماکن  دینی باکو در شرایط محدودیت های  قرنطینه  ای برگزار شده و پلیس بر رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی شهروندان متدین در این محل نظارت می کردند .

  روحانیون این مساجد و اماکن دینی در سخنرانی های خود که از به صورت آنلاین نیز پخش  شد ، به فلسفه عاشورا و ارزش های روز عاشورا پرداختند.

اهالی متدین باکو در نقاط مختلف شهر و در اماکن عمومی به مناسبت روز عاشورا احسان توزیع کردند.

همه ساله در روز عاشورا به ابتکار اداره مسلمان قفقاز کمپین اهدای خون برای کودکان تالاسمی در برخی مساجد و اماکن دینی باکو و سایر شهرهای جمهوری آذربایجان با نظارت نمایندگان وزارت بهداشت این کشور برگزار می شود که امسال نیز این سنت حسنه ادامه داشت .

برگزاری مراسم عاشورا در جمهوری آذربایجان

مراسم عزاداری حسینی همچنین در حسینیه ایرانیان مقیم باکو با حضور جمعی از ساکنان متدین پایتخت جمهوری آذربایجان و ایرانیان مقیم با رعایت  پروتکلهای بهداشتی برگزار شد.

  حجت  الاسلام سید علی اکبر اجاق نژاد طی سخنانی در این مراسم با اشاره به این که عاشورا جایگاه خاص در تاریخ  اسلام  دارد ، گفت : عاشورا برای مسلمانان روز عزت ، شرف ،  قدرت ، نورانیت  و وحدت می باشد .

  وی همچنین عاشورا را یک مکتب و فرهنگ شیعه عنوان کرد و با تاکید بر این که این یک سرمایه برزگ می باشد ، آن را متعلق به همه مسلمانان دانست .

برگزاری مراسم عاشورا در جمهوری آذربایجان

گزارشهای رسیده همچنین حاکی از برگزاری مراسم های  عزاداری  حسینی با حضور جمعی از ساکنان سایر  شهرها و شهرستانها از جمله گنجه، لنکران، ماسالی، جلیل آباد، نخجوان، سلیان جمهوری آذربایجان است.

برگزاری مراسم عاشورا در جمهوری آذربایجان

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha