کرونا در چهارمحال و بختیاری ۱۰ قربانی دیگر گرفت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در شبانه‌روز گذشته ابتلا به کرونا منجر به فوت ۱۰ نفر دیگر در استان شد و تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس را در استان به یک هزار و ۳۰۹ نفر افزایش داد.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همان طور که از روزهای گذشته پیش‌بینی شده بود، تعداد فوتی‌های استان در حال افزایش است و اگر چه کادر درمان استان با تمام توان در جهت نجات جان مبتلایان در تلاش است اما موارد بدحالی که طی روزهای اخیر در بیمارستان‌های استان پذیرش شده به هیچ یک از روش‌های درمانی پاسخ نداده‌اند.

وی ادامه داد: موارد بدحال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه استان همچنان در حال افزایش است و طی شبانه‌روز گذشته با بستری چهار بیمار دیگر مجموع بیماران بدحال استان به ۸۸ نفر رسید.

شیرانی، روند شیوع کرونا در استان را همچنان افزایشی عنوان کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۶۳۸ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی استان مراجعه کردند که از این تعداد، تست ۵۸۳ نفر قطعی مثبت اعلام شد که ۸۹ نفر بستری شدند و ۴۹۴ نفر نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری طولانی شدن موج پنجم کرونا را یکی از عوامل افزایش تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس دانست و افزود: برای کوتاه کردن موج پنجم باید پروتکل‌های بهداشتی با جدیت بیشتری رعایت شود.

شیرانی با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان استان خسته و فرسوده هستند، خاطر نشان کرد: علاوه‌بر این به شدت به نیروی انسانی تخصصی و غیرتخصصی نیاز است و تلاش شده تا با هماهنگی دستگاه‌های دیگر بخشی از این نیاز تامین شود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۸ مرداد) ۱۸۰ هزار و ۱۲۳ مورد تست مولکولی تشخیص کرونا در استان انجام شده که بر اساس آن ۶۴ هزار و ۹۷۲ بیمار مبتلای قطعی به کرونا  در استان شناسایی شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل شده و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha