نماز ظهر عاشورا در جنوب‌شرق تهران اقامه شد

تهران- ایرنا– همزمان با عاشورای حسینی، عزاداران شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران، پس از مراسم عزاداری وضو ساخته و همچون سید و سالار شهیدان نماز باشکوه این روز را به جماعت اقامه کردند.

به گزارش ایرنا، نماز باشکوه ظهر و عصر عاشورا، روز پنجشنبه با حضور خیل عظیم ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت و عزاداران حسینی در فضاهای باز، خیابان‌ها، میادین و صحن مطهر امامزادگان اقامه شد.
خیل عظیم عزاداران حسینی با صفوفی منظم، در حالی که مسائل بهداشتی را رعایت کرده و همگی از ماسک استفاده کردند، با لباس های عزای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اقامه نماز کردند تا ثابت کنند در همه امور پیرو امام حسین(ع) می‌باشند.
مردم شهرستان ورامین با بلند شدن گلبانگ اذان از بلندگوهای مساجد، وضو ساخته و در میدان اصلی و خیابان های اطراف نماز را به جماعت اقامه کردند.
در شهرستان پیشوا نیز خیل عزاداران با حضور در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) نماز باشکوه ظهر عاشورا را به امامت امام جمعه این شهرستان اقامه کردند.
امسال به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا، هیچ هیأتی‌ در خیابان‌ها حضور پیدا نکرده و مردم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عزاداری پرداختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha