۲۰ درصد مرزنشینان مراوه‌تپه گلستان واکسن کرونا زدند
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس- ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان مراوه‌تپه واقع در شرق استان گلستان گفت: هفت هزار و ۶۰۰ نفر معادل ۲۰ درصد از گروه سنی ۱۸ سال به بالای این شهرستان مرزی و عشایرنشین واکسن کرونا تزریق کردند.

منصور خوجملی روز  پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از مجموع  ۳۸ هزار و ۴۲۹ نفر بالای ۱۸ سال این شهرستان تاکنون هفت هزار و ۶۰۰ نفر نوبت اول و هزار و ۳۰۰ نفر نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی اظهارداشت: جمعیت افراد ۱۸ سال به بالای مراوه‌تپه هشت هزار و ۴۴۰ نفر بالای ۵۰ سال دارند که تاکنون دست‌کم چهار هزار نفر معادل ۴۷ درصد واکسن کرونا دریافت کرده اند.

خوجملی، جمعیت ۱۸ تا ۴۹ سال مراوه‌تپه را دست کم ۳۰ هزار نفر اعلام  و اضافه کرد: از این گروه سنی تا اکنون سه هزار و ۳۰۰ نفر واکسن کرونا تزریق کردند.

۲۰ درصد مرزنشینان مراوه‌تپه گلستان واکسن کرونا زدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان مراوه‌تپه تصریح کرد: در زمان حاضر سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرهای مراوه‌تپه و گلیداغ و ۶ مرکز خدمات جامع سلامت در روستاهای این شهرستان شامل "قره‌گل، قازانقایه، عرب قاری حاجی، قولاق کسن، یانبلاغ و چنارلی" مشغول واکسیناسیون واجدین شرایط (۴۰ سال به بالا) هستند.

وی ادامه داد: به سبب وسعت بالای مراوه‌تپه (سه هزار و ۶۰ کیلومتر مربع) و پراکندگی روستاها و مناطق عشایری آن، سه تیم سیار واکسیناسیون پیش بینی شد تا روند انجام واکسن در این شهرستان مرزی تسریع شود.

خوجملی گفت: هم اکنون ۱۹ نفر از اهالی مراوه‌تپه به کرونا مبتلا و در بیمارستان علوی این شهرستان و مراکز درمانی ۲ شهر کلاله و گنبدکاووس بستری هستند و تیم‌های نظارتی بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های شرایط قرمز کرونایی و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این منطقه نظارت دارند.

شهرستان مرزی مراوه‌تپه با دست کم ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ روستای دارای کُد شناسایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha