۸۵۴ خیر مهابادی حامی ایتام و محسنین هستند

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: ۸۵۴ خیر این شهرستان حامی فرزندان یتیم و محسنین این شهرستان هستند که ماهانه برای آنها مبالغی واریز می‌کنند.

حسین خضری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح های مختلفی در کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خدمت به نیازمندان و محرومان تدارک دیده شده که یکی از آنها که مورد استقبال خیران نیز قرار گرفته طرح حمایت از اکرام ایتام و محسنین است.

وی با اشاره به اینکه محسنین فرزندانی هستند که از نعمت پدر برخوردار بوده اما سرپرست خانواده بنا به دلایل مختلف مانند از کار افتادگی، معلولیت و یا بیماری صعب العلاج قادر به تامین معیشت خانواده نیست، ادامه داد: در طرح اکرام ایتام و محسنین، حامیان نیکوکار حمایت مادی و معنوی فرزندان یتیم و محسنین را برعهده دارند تا بتوانند بستر زندگی شایسته ای را برای این عزیزان فراهم کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: هم اکنون ۳۱۹ یتیم و ۵۳۵ فرزند محسنین در این شهرستان تحت حمایت ۸۵۴ خیر حامی هستند و ماهانه دریافتی دارند. 

خضری اضافه کرد: سرانه دریافتی فرزندان یتیم و محسنین در مهاباد به طور میانگین ماهیانه بیش یک میلیون و ۳۵۰ هزار ریال است که نسبت به میانگین استانی کم تر بوده و در تلاش هستیم با جذب تعداد بیشتر حامیان، میانگین پرداختی افزایش یابد.

وی اظهار داشت: عموم مردم نیکوکار می توانند برای حمایت از فرزندان یتیم و محسنین ثبت نام کرده و در این طرح مشارکت کنند ضمن اینکه میزان کمک از سوی کمیته امداد امام (ره) تعیین نمی شود بلکه با توجه به اینکه این کمک ها اختیاری و براساس نیّت افراد است، رقم کمک به میزان دلخواه نیکوکار است.

وی بیان کرد: با عضویت در طرح اکرام ایتام، نیکوکار شماره کارت مختص یتیم و فرزند تحت حمایت خود را دریافت می کند و می تواند هر ماه کمک های خود را به حساب این عزیزان واریز نمایند.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی هم‌اکنون با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha