وزیر پیشنهادی صمت توانایی رفع مشکلات صنایع را دارد

بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: سیدرضا فاطمی‌ امین گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای تصدی وزارت صمت فرد بسیار مناسبی برای این وزارتخانه اقتصادی است و توانایی و تجربه کافی برای رفع مشکلات صنایع را دارد.

" حمید آزادبخت" روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فاطمی‌امین با توجه به تجربیاتی که در ارگان‌ها و نهادهای مختلف کسب کرده گزینه‌ای مناسب برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی اظهار داشت: موفقیت وزیر پیشنهادی صمت نیازمند چینش دقیق و تیم متخصص برای این وزارتخانه است زیرا در شرایط فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیازمند یک سری تغییرات ویژه است.

آزادبخت ادامه‌ داد: حمایت از برخی واحدهای صنعتی از جمله تهیه مواد اولیه، تامین منابع مالی و ارزی باید در اولویت کاری ایشان پس از تصدی این وزارتخانه قرار گیرد.

رییس اداره صمت بروجرد بیان کرد: رهبر معظم انقلاب شعار سال ۱۴۰۰ را تولید، پشتیبانی و مانع زدایی تعیین کردند و نیز شرایط فعلی مسئله اقتصاد سر و سامان دادن به وضع معیشت مردم را تاکید داشته و دارند باید در این مسیر گام بردارند.

وی اضافه کرد: رییس جمهوری در وعده‌های انتخاباتی خود اولویت را حل معضلات و مشکلات مردم در حوزه معیشت و اقتصاد خرد دانسته و وزیر پیشنهادی صنعت نیز بایستی برنامه ها، ساز و کار اورژانسی، کوتاه مدت و زود بازده را جهت تامین، توزیع کالاهای ضروری با قیمت متناسب با درآمد مردم بکار بندد تا در دسترس همگان قرار گیرد و اقشار آسیب دیده و ضعیف جامعه اقدامات ایشان را در سر سفره‌های خود لمس نمایند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد یادآور شد: همچنین برنامه ها و اقدامات ویژه نظارتی برای ثبات در بازار، کنترل گرانی، مدیریت بحران کرونا، حمایت بازار آسیب دیده ناشی از کووید ۱۹ بکار گیرد و نیز از سوی دیگر حوزه اقتصاد کلان سعی و تلاش خود را با اولویت صنعت، معدن و تولید کالاهای صادرات محور را هدف تولید قرار دهد.

به گزارش ایرنا، " سید رضا فاطمی امین" که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خود را در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد. آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که پیش از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.

از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی‌امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رییس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رییس‌جمهوری و رییس پروژه‌های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.

دکتر سید ابراهیم رییسی چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ لیست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را برای اخذ رای اعتماد نمایندگان قوه مقننه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha