وزرای خارجه ایران و چین راهکارهای توسعه مناسبات دو کشور را بررسی کردند

تهران - ایرنا - وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین راهکارهای توسعه مناسبات دو کشور به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بررسی کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، ظریف در پیام خود به وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: امضای برنامه جامع راهبردی، مهر تاییدی بر نگاه بلند مدت  ایران و چین به روابط دوجانبه است.

وزیر امور خارجه کشورمان در پیام خود به عنوان «وانگ ایی»عضو شورای دولتی و وزیرامور خارجه چین این مناسبت( پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک) را به وی، دولت و ملت متمدن چین تبریک  گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در پیام خود افزود: بسیار خرسندم که در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین؛ شاهد اندوخته ای از دستاوردهای پرثمری هستیم که بستری سترگ برای تعمیق همکاریهای دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه ای و بین المللی  فراهم آورده است. اعتماد روز افزون میان دو کشور در مشارکت جامع راهبردی به خوبی جلوه گر شده  است. امضا برنامه جامع راهبردی، مهر تاییدی بر نگاه بلند مدت  ایران و چین به روابط دوجانبه و عزم جدی رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق همه جانبه عرصه های همکاری زده است.

ظریف در این پیام همچنین تاکید کرد: معتقدم در ششمین دهه روابط، وزارتخانه های امورخارجه دو کشور می توانند ضمن تقویت ساز و کارهای مشورتی موجود با هدف ارتقای روابط، رایزنی نزدیک و همه جانبه پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی را در راستای تقویت صلح و ثبات جهانی در دستورکار قرار دهند.

«وانگ ایی»عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین نیز در پیام خود خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی، تصریح کرد: روابط  چین و ایران در پنجاه سال گذشته و بعد از برقراری آن از تداوم، پیشرفت و توسعه برخوردار بوده است.

وزیر امور خارجه چین افزود: دو کشور ضمن تعمیق مستمر اعتماد سیاسی و پربار کردن همکاری در زمینه های مختلف، در امور بین المللی و منطقه ای همکاری و هماهنگی تنگاتنگی داشته اند و  در جریان مقابله با کرونا با حفظ وحدت و انسجام به یاری یکدیگر پرداختند و در این راستا دوستی بین دو ملت تعمیق گردیده است.

وانگ ایی یادآورشد که  آمادگی دارم با تشریک مساعی با شما، و به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی، دستاورهای جدیدی را برای مشارکت راهبردی جامع چین و ایران به ارمغان بیاوریم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha