۲۷ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۹
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84442054
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هیئت دولت سابق افغانستان درخواست پناهندگی در قطر کرد

تهران- ایرنا- خبرگزاری پژواک چهارشنبه شب گزارش داد که نمایندگان دولت سابق افغانستان درخواست پناهندگی موقت در قطر کرده اند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری پژواک به نقل از منابع خود نوشت: هیئت دولت سابق افغانستان خواهان پناهندگی در قطر تا زمان تشکیل دولت فراگیر در کشور هستند.

نمایندگان دولت سابق افغانستان در حالی به دنبال پناهندگی در قطر هستند که اشرف غنی رییس جمهوری فراری پس از دو روز سرانجام در امارات مستقر شد.

ساعتی پیش امارات متحده عربی حضور اشرف غنی رییس جمهوری فراری افغانستان را در این کشور تائید کرد.

وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات روز چهارشنبه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که امارات به خاطر مسائل انسانی، میزبان غنی و خانواده اش است.

روز یکشنبه این هفته  نیروهای گروه طالبان بدون درگیری یا مقاومت وارد کابل شدند و در عرض چند ساعت کنترل کامل پایتخت را در دست گرفتند. اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان این کشور را در همان روز ترک کرد. کشورهای غربی مشغول تخلیه دیپلمات‌ها و کارکنان محلی سفارت خود هستند.

بعد از توافق فوریه ۲۰۲۰ آمریکا و طالبان و امضای «توافقنامه صلح» بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد. این در حالی است که طی هفته‌های اخیر طالبان موفق به پیشروی در افغانستان و تصرف شهرهای مهم این کشور شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha