اسماعیلی می‌تواند حوزه فرهنگ و هنر کشور را احیا کند

سنندج - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: محمدمهدی اسماعیلی گزینه قوی و کارآمدی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که توان خارج کردن این وزارتخانه از حالت انفعالی فعلی و احیای حوزه فرهنگ و هنر را دارد.

محسن فتحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چندین جلسه مختلف با گزینه پیشنهادی داشته‌ایم و برنامه هایی که وی ارائه کرده حاوی نقطه نظرات کاربردی و ارزشمندی است که با آنچه که گاهی در فضای مجازی منتشر می شود، تفاوت قابل توجهی دارد و فضای مجازی خلاف آنچه که گزینه پیشنهادی در کمیسیونها ارائه می دهد، منتشر می کنند.

وی با بیان اینکه اسماعیلی برنامه های حمایتی و توسعه ای مناسبی برای وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد، افزود: وی با توجه با ارتباطاتی که دارد می تواند منابع مالی مناسبی را برای این وزارت جذب کند و نقطه مثبتی است که با قدرت رایزنی و تحلیلگری، به عنوان وزیری قوی در کابینه مطرح و با احیای حوزه فرهنگ و هنر منشا خیر و برکت برای جامعه فرهنگ و هنر و عموم مردم کشور باشد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برنامه هایی که اسماعیلی در جلسات مختلف کمیسیونهای مجلس ارائه داد، منطبق با واقعیتهای روز جامعه بوده و  با رویکردی واقع نگر به مرحله اجرا برسد می تواند این وزارت را از حالت انفعال و رکود خارج کند.

فتحی به گستردگی حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و یکی از آسیب‌های این حوزه را وجود دستگاههای متعدد متولی در این زمینه اعلام و اظهار داشت: حضور اسماعیلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان گزینه‌ای قوی می تواند منجر به سنگینی وزنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به دیگر دستگاههای متولی فرهنگ شده و با توجه به ارتباط نزدیک وی با رییس جمهوری، ضمن قدرت عمل در حوزه سیاستگذاری فرهنگی، وحدت رویه ای را در حوزه فرهنگ و هنر کشور ایجاد کند.

وی با اعلام حمایت از گزینه پیشنهادی رییس جمهوری برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جمع بندی نهایی ما حاکی از این است که اسماعیلی به عنوان وزیری جوان، فعال و مسلط به حوزه ارتباطات فرهنگی، مفیدترین و بهترین گزینه برای این سمت است.

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شاخصه فرهنگی بودن این استان که از سوی رهبر معظم انقلاب به این عنوان مطرح شده است، گفت: کردستان عناوین مختلفی همچون شهر خلاق موسیقی و پایتخت نوروز ایران را با خود به همراه دارد و در کنار آن هنرمندان به نام بسیاری در این استان فعالیت دارند که یکی از انتظارات اصلی ما گسترش حمایت صندوق حمایت از هنرمندان استان، تکمیل طرحهای فرهنگی نیمه تمام و معرفی فرهنگ این استان در قالب همایش ها و مراسمهای ملی و بین المللی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

 فتحی با بیان اینکه در ۲ سال اخیر به دلیل شرایط شیوع کرونا، امکان بهره‌مندی از ظرفیتهای ویژه استان را کمرنگ کرد و زمان از دست رفت، افزود: انتظار می رود که با کاهش شیوع کرونا، تمامی این کمبودها جبران و با رویکردی فرهنگی، شاخصه فرهنگی بودن کردستان بیش از پیش نمایان شود.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ و از طلاب دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی است.
عضو هیات علمی و مدیر گروه جامعه‌شناسی سیاسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، مدیرکل ارزیابی برنامه‌های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صدا وسیما، معاون فرهنگی‌ و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، معاون سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی استاندار اصفهان، عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر تحقیقات اجتماعی آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضاییه و معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از سوابق اجرایی اسماعیلی است.

رییس‌جمهوری چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ لیست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را برای اخذ رای اعتماد نمایندگان قوه مقننه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha