وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی از جوانان گام دوم انقلابی است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان جوان گام دومی انقلاب یاد کرد که فردی جوان و توانمند و دارای انگیزه کاری است.

حجت الاسلام «جواد نیک بین» روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به ویژگی‌های «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: دارای تیم جهادی و انقلایی است و برای همه حوزه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه دارد از این رو هم رای می آورد و هم ما برای او رای جمع آوری می کنیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه فردی که برنامه دارد و دارای کارنامه درخشانی است بطور یقین نگاهش به گذشته نیست و به فکر آینده خواهد بود، اظهار داشت: ‌بدون شک چنین فردی برای آینده برنامه دارد و آقای اسماعیلی هم با توجه به برنامه ارائه شده خود به مجلس شورای اسلامی، ساز و کارها و زمینه های لازم را برای پیشبرد اهداف این وزارتخانه تدوین کرده است.

 به گفته وی چنین فردی هرگز در گذشته نمی ماند و همیشه بفکر آینده و پیشرفت حوزه فعالیت و کاری خود خواهد بود و فردی عالم است که به مسایل فرهنگی اشراف خوبی دارد و همچنین سابقه کارهای فرهنگی در کارنامه کاری خود داشته و آنها را به خوبی تجربه کرده است.

حجت الاسلام نیک بین در ادامه از اسماعیلی به عنوان جوان گام دومی انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: وی فردی جوان است و همین ویژگی باعث  می شود که او با انگیزه و پشت کار بالا تمامی استانها را کمتر از یک سال کاری سفر کرده  و از نزدیک در جریان مشکلات و چالش های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه قرار گیرد.

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی از جوانان گام دوم انقلابی است

وی افزود:‌ این مهم باعث می شود تا اسماعیلی به همه مسائل حوزه فرهنگ، ‌هنر و رسانه اشراف پیدا کرده و بتواند بانک اطلاعاتی قوی از آن تهیه کند تا اقدامات خوب شایسته و سازنده ای در جهت رفع مشکلات و مرتفع نموده آنها بکار ببندد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه بنظر شما اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از اخذ رای اعتماد نمایندگان و استقرار اسماعیلی در سکان وزارتخانه چه باید باشد؟ گفت: اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه های وی اشاره شده که می توان به موضوع، فضای مجازی، موضوع سینما و سینما خانگی بسیار مهم است که باید به آنها پرداخته شود.

محمد مهدی اسماعیلی در یک نگاه

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز چهارشنبه (۲۰ مرداد) فهرست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که محمد مهدی اسماعیلی به عنوان گزینه پیشنهادی تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قوه مقننه معرفی شده است.

محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ و از طلاب دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی است.

عضو هیات علمی و مدیر گروه جامعه‌شناسی سیاسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، مدیرکل ارزیابی برنامه‌های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صدا وسیما، معاون فرهنگی‌ و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، معاون سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی استاندار اصفهان، عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر تحقیقات اجتماعی آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضاییه و معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از سوابق اجرایی اسماعیلی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha