بیش از ۴۳ هزار نفر در سقز واکسن کرونا دریافت کردند

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با اشار به اینکه این شهرستان به نسبت جمعیت بیشترین واکسن را در استان تزریق کرده است، گفت: تاکنون ۴۳ هزار و ۱۰۰ نفر سقزی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر انور بهرامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات واکسیناسیون در شهرستان سقز روند خوب و منظمی دارد و این رویه با برقراری نوبت دهی برای مراجعه کنندگان ادامه دارد.

وی استقبال سقزی ها از دریافت واکسن کرونا را خوب ارزیابی کرد و افزود: مردم همکاری خوبی در زمینه واکسیناسیون داشته‌اند و امید است مابقی شهروندان بر اساس رده سنی برای دریافت واکسن در روزهای آینده اقدام کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه روزانه به طور میانگین یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر در مراکز واکسیناسیون فعال در سقز واکسینه می شوند، اضافه کرد: دیروز در شهرستان سقز یک هزار و ۶۰۷ نفر واکسن دریافت کردند.

دکتر بهرامی با اشاره به اینکه ۴۳ هزار و ۱۰۰ نفر دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند، یادآور شد: ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر هم دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند. 

وی گفت: علاوه بر مرکز جامع سالن شهید کاظمی و همچنین مراکز خدمات جامع سلامت شهری معراج، خاتم النبیا، گولان و شهید افشاری، ۲ مرکز تجمیعی دیگر در سالن شهید فهمیده واقع در خیابان ۳۲ متری و سالن دانشگاه آزاد اسلامی سقز راه اندازی می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز تاکید کرد: افرادی که برای واکسن کرونا نوبت گیری کردند و به هر دلیل نتوانستند در موقع مقرر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کننند، می توانند در روزهای دیگر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و واکسن خود را دریافت کنند.

دکتر بهرامی اظهار داشت: مراکز واکسیناسیون در ۲ نوبت صبح و بعدظهر دایر است بنابراین شهروندان می توانند در هر ۲ نوبت برای دریافت واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی به بستری ۶۰ نفر در بخش های کرونا بیمارستان امام خیمنی (ره) اشاره کرد و گفت: بهترین روش موثر برای پیشگیری از ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی و قدمی بعدی در این راستا دریافت واکسن است.

طبق مشاهدات خبرنگار ایرنا از مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید کاظمی، عملیات واکسیناسیون با  شکل منظم و خوب در حال انجام است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha