رکورددار اسکیت ایران:کسب نشان رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۲ دور از انتظار نیست

شهرکرد - ایرنا-ملی‌پوش چهارمحال و بختیاری و رکورددار اسکیت با اشاره به اینکه در یک برنامه‌ریزی بلندمدت برای حضور در رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۲ آماده می‌شود، گفت: با توجه به قرار گرفتن در جمع ۱۵ ورزشکار برتر جهان از اقبال بالایی برای کسب نشان در مسابقات آسیایی برخوردار هستم و این مورد دور از انتظار نیست.

امیر بهزادی بروجنی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در حال حاضر به دلیل شرایط گسترش ویروس کرونا، برنامه‌های اردوی تیم ملی اسکیت تعطیل شده است و تمریناتم را به صورت انفرادی در شهر بروجن ادامه می‌دهم.

وی با اشاره به در پیش بودن مسابقات جهانی کلمبیا تصریح کرد: این مسابقات با وقفه‌ای یک ماهه در آبان امسال برگزار می‌شود و در ادامه خود را برای حضور پرقدرت در رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین آماده خواهم کرد تا بتوانم به نشان برتر این مسابقات دست یابم.

بهزادی که رکورددار اسکیت سرعت در ماده استقامت است، یادآور شد: مشکل اصلی که برای انجام تمرینات حرفه‌ای در بروجن با آن روبه‌رو هستم نبود زمین اختصاصی و استاندارد در این شهر است و به اجبار از زمین دوچرخه‌سواری استفاده می‌کنم که با توجه به تمرین رقبای ملی و بین‌المللی در زمین‌های استاندارد، این موضوع می‌تواند در میزان آمادگی‌ام اثرگذار باشد.

این ورزشکار ۲۴ ساله چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای پیگیری ساخت زمین استاندارد اسکیت در شهر بروجن از طریق هیات استان با شهرداری رایزنی‌های انجام شده است، گفت: ورزشکاران رشته اسکیت سرعت در فاصله سنی ۲۲ تا ۲۶ سال از بالاترین توان بدنی برای حضور در رقابت‌ها و کسب نشان برخوردار هستند و من نیز در این شرایط سنی با ۲ رویداد مهم ورزشی در سطح آسیایی و جهانی روبه‌رو هستم که امیدوارم با همکاری دستگاه‌های اجرایی هر چه زودتر زیرساخت‌های مناسبی برای تمرین اسکیت در بروجن فراهم شود و بتوانم تمریناتم را به صورت متمرکز ادامه بدهم.

وی به احتمال پذیرش رشته اسکیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که این رشته به المپیک راه یابد تمام تلاش خود را برای حضور در این رویداد ورزشی به کار خواهم گرفت تا نماینده شایسته‌ای برای ایران و استان باشم.

بهزادی درباره وضعیت رشته اسکیت سرعت در کشور نیز اظهار داشت: کرونا و گرانی تجهیزات ورزشی اثرات منفی بسیاری را بر ورزش تحمیل کرده است و رشته اسکیت نیز تحت تاثیر این وضعیت با رکورد مواجه شده است به طوری که می‌توان اثر آن را در سطح مسابقات لیگ و تعداد تیم‌های شرکت‌کننده مشاهده کرد.

وی افزود: پیش از شیوع کرونا و گرانی تجهیزات، رقابت‌های لیگ با حضور بیش از ۱۶ تیم برگزار می‌شد ولی در حال حاضر تعداد تیم‌های شرکت‌کننده به هفت یا هشت تیم کاهش یافته است و این موضوع بر سطح کیفی رقابت‌ها نیز اثر دارد.

این ورزشکار ملی‌پوش یادآور شد: بیش از یک سال است که مسابقات ملی و بین‌المللی با تعطیلی‌های پی در پی مواجه شده است و تمرین انفرادی و بدون رقیب نمی‌تواند شرایط مسابقه‌ای را برای ملی پوشان ایجاد کند که امید است بعد از مدت‌ها با حضور در رقابت‌های کنیا وضعیت بهتری را تجربه کنیم.

به گزارش ایرنا، امیر بهزادی بروجنی تاکنون در پنج دوره رقابت‌های قهرمانی جهان و آسیا حضور داشته است.

وی در مسابقات قهرمانی اسکیت سرعت جهان (رولر گیمز ۲۰۱۹) که در شهر بارسلونای اسپاینا برگزار شد در بین ۸۰۰ ورزشکار جهان جزو ۱۵ اسکیت‌ سوار برتر انتخاب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha